İnternet üzerinden kişisel bilgilerim bulundu

ege_tyln

Femtopat
Daha fazla  
Discord'da oyun oynarken çocuğun biri gelip bilgilerimi söylemeye başladı (yaşadığım il/ilçe adım soyadım ve günü gününe doğum tarihim). Nasıl bulmuş olabilir peki bunu bilen varsa yardımcı olabilir mi? Ne yapmam lazım?

Discord'da oyun oynarken çocuğun biri gelip bilgilerimi söylemeye başladı (yaşadığım il/ilçe adım soyadım ve günü gününe doğum tarihim). Nasıl bulmuş olabilir peki bunu bilen varsa yardımcı olabilir mi? Ne yapmam lazım?
Aynısı benim başıma da geldi dostum. Kardeşim Discord'da birisinden hile alıp bilgisayara indiriyor daha sonra hacker bilgisayara erişiyor dosyalara falan erişiyor kısaca. Kardeşime benim bütün ailemin bilgilerini, babamın maaşını, evin ve arabanın değerini, TC kimlik numaramı, telefon numaramı, açık adresimi, mezun olduğum liseyi teker teker söyledi. Eğer bunun cevabını, nasıl yaptığını bulabilirsen bana da söyle.(Daha bir çok şeyi.)

Aynısı benim başıma da geldi dostum. Kardeşim Discord'da birisinden hile alıp bilgisayara indiriyor daha sonra hacker bilgisayara erişiyor dosyalara falan erişiyor kısaca. Kardeşime benim bütün ailemin bilgilerini, babamın maaşını, evin ve arabanın değerini, TC kimlik numaramı, telefon numaramı, açık adresimi, mezun olduğum liseyi teker teker söyledi. Eğer bunun cevabını, nasıl yaptığını bulabilirsen bana da söyle.(Daha bir çok şeyi.)
sonra sizde ne oldu peki ? Neler yaşandı anlatır mısınız ?

Hocam tckn vs bunlarla bir sey yapilmiyor artik en basit bir islem icin 10 tane dogrulama islemi yaptiriyorlar. Ve ip adresi ile bu bilgiler bulunmaz
Çoğu işlem için haklısınız ama sadece TC ile halledilebilen şeyler yok değil.

Şu anda ben bile senin verilerini bulabilirim. Facebook Türkiye'den milyonlarca kişinin verisi şu anda Deepweb'te. Bizzat meraktan baktım ve birçok kişinin bilgisine ulaştım. Eski okul arkadaşlarımın telefonlarını oradan buldum. Yapacak bir şey yok. Bence Facebook'unuzu kapatın. Belki Facebook değil de başka şekilde de ulaşılmış olabilir. Ben sadece bilgi vermek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı