İnternet üzerinden para kazanmak

TheMeliodas

Decapat
Yer
İstanbul'da küçük bir yer
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Selam Technopat kullanıcıları. Öncelikle lise, 3. sınıf öğrencisiyim yani 17 yaşında bir çocuğum ve internetten para kazanmak istiyorum bir birikimim yok zaten istediğim para kazanma biçimi al sat değil daha çok SketchUp, 3DMAX, AutoCAD gibi uygulamalardan yararlanarak modelleme yapmak ve bunları insanlara satmak istiyorum. Merak etmeyin gerekli donanımım var programların nasıl kullanıldıklarını çok iyi derecede biliyorum ve bundan para kazanmak istiyorum artık aileme yük olmak istemediğimden ve kendi ihtiyaçlarımı giderebilmek için sizlerden yardım istiyorum bu işe nasıl girişebilirim? Kendim ile donanım bilgisi verecek olursam inşaat öğrencisiyim proje okumayı ve yapmayı biliyorum SketchUp ve 3DMAX'te her türlü modelleme yapabiliyorum. Statik bilgim pek fazla yok sadece program bilgim biraz geniş şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara içtenlikle teşekkür ediyorum.

Selam Technopat kullanıcıları. Öncelikle lise, 3. sınıf öğrencisiyim yani 17 yaşında bir çocuğum ve internetten para kazanmak istiyorum bir birikimim yok zaten istediğim para kazanma biçimi al sat değil daha çok SketchUp, 3DMAX, AutoCAD gibi uygulamalardan yararlanarak modelleme yapmak ve bunları insanlara satmak istiyorum. Merak etmeyin gerekli donanımım var programların nasıl kullanıldıklarını çok iyi derecede biliyorum ve bundan para kazanmak istiyorum artık aileme yük olmak istemediğimden ve kendi ihtiyaçlarımı giderebilmek için sizlerden yardım istiyorum bu işe nasıl girişebilirim? Kendim ile donanım bilgisi verecek olursam inşaat öğrencisiyim proje okumayı ve yapmayı biliyorum SketchUp ve 3DMAX'te her türlü modelleme yapabiliyorum. Statik bilgim pek fazla yok sadece program bilgim biraz geniş şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara içtenlikle teşekkür ediyorum.
Bionluk sitesinden TL, Fiverr üzerinden dolar kazanabilirsiniz. Bu iki site freelance işlerin buluştuğu en iyi 2 platform diyebilirim. Bionluk sitesine kaydolurken ücret ödüyorsunuz ve her satıştan Bionluk %20 komisyon alıyordu sanırım. Fiverr'da ise kaydolurken ücret yok ama satıştan yine komisyon alıyor. (ABD vergilerinden dolayı) Ama bunları düşünmeden önce şahıs şirketi açmalısınız. Yani bir de devlete vergi ödemelisiniz.Yanlışım varsa düzeltin.

Edit:
Şahıs şirketi açmak için 18 yaş ve üstü olmalısınız. 18 yaş altı olduğunuz için devlet memuru olmayan bir ebeveyn/vasi adına şahıs şirketi açılmalı. Devlet memuru ebeveyn/vasi önermiyorum. Çünkü devlet tespit ettiğinde sıkıntı yaratır.

Son düzenleme:
Bionluk sitesinden TL, fiverr üzerinden dolar kazanabilirsiniz. Bu iki site freelance işlerin buluştuğu en iyi 2 platform diyebilirim. Bionluk sitesine kaydolurken ücret ödüyorsunuz ve her satıştan bionluk %20 komisyon alıyordu sanırım. Fiverr'da ise kaydolurken ücret yok ama satıştan yine komisyon alıyor. (ABD vergilerinden dolayı) ama bunları düşünmeden önce şahıs şirketi açmalısınız. Yani bir de devlete vergi ödemelisiniz.

yanlışım varsa düzeltin.

Bionluk 18 yaş istiyor.

Bilmiyordum, düzelttiğiniz için teşekkürler. Ama ebeveyn/vasi adına açabilir bionluk hesabı.

Fark edilirse sıkıntı oluyor diye biliyorum. 1 sene daha bekleyip açabilir.

Bionluk sitesinden TL, fiverr üzerinden dolar kazanabilirsiniz. Bu iki site freelance işlerin buluştuğu en iyi 2 platform diyebilirim. Bionluk sitesine kaydolurken ücret ödüyorsunuz ve her satıştan bionluk %20 komisyon alıyordu sanırım. Fiverr'da ise kaydolurken ücret yok ama satıştan yine komisyon alıyor. (ABD vergilerinden dolayı) ama bunları düşünmeden önce şahıs şirketi açmalısınız. Yani bir de devlete vergi ödemelisiniz.yanlışım varsa düzeltin.

Edit:
şahıs şirketi açmak için 18 yaş ve üstü olmalısınız. 18 yaş altı olduğunuz için devlet memuru olmayan bir ebeveyn/vasi adına şahıs şirketi açılmalı. Devlet memuru ebeveyn/vasi önermiyorum. Çünkü devlet tespit ettiğinde sıkıntı yaratır.

Anladım teşekkür ederim. Yani şu an biraz zor gibi gözüküyor resmi bir şekilde freelancer olarak çalışmak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı