İnternete başkaları girince ping yükseliyor

@Mertcan39 apartman olarak herhangi bir ücret vermemiz gerekiyor mu?

Fiber altyapı mevcutsa zaten sadece eve fiber kablo çekecekler. Ücret alınmıyor diye biliyorum. Binanızda TT fiber kutusu var değil mi? Olmasa altyapı sorgu sonucunda çıkmaz.

Fiber altyapı mevcutsa zaten sadece eve fiber kablo çekecekler. Ücret alınmıyor diye biliyorum. Binanızda TT fiber kutusu var değil mi? Olmasa altyapı sorgu sonucunda çıkmaz.
Evet kutumuz var. Babamın üstüne olduğu için internet. Onu beklemeyi düşünüyorum aramak için.

@Mertcan39 Hocam bu gün aradım dediğim gibi tc ve müşteri no falan istediler. Ama maalesef çağrı merkezindeki kadın tam bir kanserdi ve hiçbirşeyden anlamıyordu. Büyük ihtimalle daha wan kablosu ile ethernet arasındaki farkı bilmiyordur. Neyse kayıt açıyorum internet paketinizi kontrol ediyorum zırvalarından sonra bilmediğini farkedip bizi 10 dakika bekletti yine hiçbir çözüm yok. Diyorum ki paketimden zaten memnunum ve paket değişimi istemiyorum ben modem değiştireceğim fiber modemim var bana gelmiş fiber paket falan diyor.. En son dedim ki bana sadece bir kablo kurulumu lazım onun dışında paketlerle hiçbir işim yok, teknik bir ekip gönderseniz o kabloyu çekseler yetecek zaten dedim. Bana bizim öyle bir hizmetimiz yok elektrikçi ile halledeceksiniz dedi gel de sövme (!)

Bu konuşma sırasında da telefonu zaten 50m öteye koymuş içinden konuşuyor sesi gelmiyor, hanımefendi sesiniz çok az geliyor diyorum telefonu o zaman yaklaştırıp 2 dakika sonra tekrar başa.. tarz ve diğer şeyler de cabası.

Son düzenleme:
Evet kutumuz var. Babamın üstüne olduğu için internet. Onu beklemeyi düşünüyorum aramak için.

@Mertcan39 hocam bugün aradım dediğim gibi T.C. ve müşteri no falan istediler. Ama maalesef çağrı merkezindeki kadın tam bir kanserdi ve hiçbir şeyden anlamıyordu. Büyük ihtimalle daha WAN kablosu ile Ethernet arasındaki farkı bilmiyordur. Neyse kayıt açıyorum internet paketinizi kontrol ediyorum zırvalarından sonra bilmediğini fark edip bizi 10 dakika bekletti yine hiçbir çözüm yok. Diyorum ki paketimden zaten memnunum ve paket değişimi istemiyorum ben modem değiştireceğim fiber modemim var bana gelmiş fiber paket falan diyor. En son dedim ki bana sadece bir kablo kurulumu lazım onun dışında paketlerle hiçbir işim yok, teknik bir ekip gönderseniz o kabloyu çekseler yetecek zaten dedim. Bana bizim öyle bir hizmetimiz yok elektrikçi ile halledeceksiniz dedi gel de sövme (!)

Bu konuşma sırasında da telefonu zaten 50M öteye koymuş içinden konuşuyor sesi gelmiyor, hanımefendi sesiniz çok az geliyor diyorum telefonu o zaman yaklaştırıp 2 dakika sonra tekrar başa. Tarz ve diğer şeyler de cabası.

Hocam Telekom müşteri temsilcileri hiçbir şeyden anlamıyor. Daha IPv6 nedir onu bile bilmiyorlar. Siz adresimde fiber altyapı mevcut VDSL'den fibere dönüşüm istiyorum deyin bakalım nasıl bir geri dönüş sağlayacaklar.

Hocam Telekom müşteri temsilcileri hiçbir şeyden anlamıyor. Daha IPv6 nedir onu bile bilmiyorlar. Siz adresimde fiber altyapı mevcut VDSL'den fibere dönüşüm istiyorum deyin bakalım nasıl bir geri dönüş sağlayacaklar.
@Mertcan39 Hocam sormayin babamin şirketinin modemi yine turk telekomdu adamlar bizden habersiz altyapiyi degistirmisler sonra da sizin modem bu altyapiyi kaldirmiyor diyip bilmem kac k ya modem itelemisler, modern dolandiricilikta 1 numaralar.

@Mertcan39 hocam sormayin babamin şirketinin modemi yine Türk Telekom'du adamlar bizden habersiz altyapiyi degistirmisler sonra da sizin modem bu altyapiyi kaldirmiyor deyip bilmem kac k ya modem itelemisler, modern dolandiricilikta 1 numaralar.

O yüzden hiçbir zaman Türk Telekom kullanmıyorum. Hem fiyatları yüksek hem müşteri temsilcileri bir şeyden anlamıyor sinir ediyorlar.

O yüzden hiçbir zaman Türk Telekom kullanmıyorum. Hem fiyatları yüksek hem müşteri temsilcileri bir şeyden anlamıyor sinir ediyorlar.
Bugun hem ben hem babam bosver ya diyip biktik. En kotu turk telekoma yuzyuze gideriz dedi. Ya da saha ekibinden tanidik vardi ona bir sorayim bu mahallelere kim bakiyor falan diye.
Yillar yillar once turknet yeni cikmisti bizde ttnettrn bikmistik ona gecelim demistik hatta kayit falan olusturduk sonra babam dedi ki turknette altyapiyi turktelekomdan aliyor baska altyapi saglayicisi yok zaten diye o lafini ben de mantikli bulup vazgecmistik keske vazgecmeseymisiz.

Bugün hem ben hem babam boş ver ya deyip biktik. En kotu Türk Telekom'a yüz yüze gideriz dedi. Ya da saha ekibinden tanidik vardi ona bir sorayim bu mahallelere kim bakiyor falan diye.
Yillar yillar once TurkNet yeni cikmisti bizde ttnettrn bikmistik ona gecelim demistik hatta kayit falan olusturduk sonra babam dedi ki TurkNet'te altyapiyi Türk Telekom'dan aliyor baska altyapi saglayicisi yok zaten diye o lafini ben de mantikli bulup vazgecmistik keske vazgecmeseymisiz.

Ben 2003'ten 2016 ya kadar Türk Telekom 2016 2018 arası sol 2018 2022 arası TurkNet 2/3 ay Netspeed ve yaklaşık 8 aydır Comnet kullanıyorum.

Açıkça şunu söyleyim hepsinin müşteri hizmetleri hiçbir şey bilmiyor. Fakat benim eve fiber geldiğinde TurkNet direk dönüşüm başlatmıştı bir kayıt ile.

Ben 2003'ten 2016 ya kadar Türk Telekom 2016 2018 arası sol 2018 2022 arası TurkNet 2/3 ay Netspeed ve yaklaşık 8 aydır Comnet kullanıyorum.

Açıkça şunu söyleyim hepsinin müşteri hizmetleri hiçbir şey bilmiyor. Fakat benim eve fiber geldiğinde TurkNet direk dönüşüm başlatmıştı bir kayıt ile.
Hocam siz daha deneyimlisiniz anladigim kadariyla. Ama bizimkiler cok ugrasmayi ve degisikligi seven kisiler degiller herhalde ondan bende cok da birsey soylemiyorum ama ttnete suan da internet kopuklugu yasiyoruz yani kesinlikle alinmaz gibi. musteri temsilcisi tarafinda turknetin bende iyi oldugunu duymustum, bi ara uzaynet falan vardi onlara da iyi diyorlardi.

Hocam siz daha deneyimlisiniz anladigim kadariyla. Ama bizimkiler cok ugrasmayi ve degisikligi seven kisiler degiller herhalde ondan bende cok da bir şey soylemiyorum ama TTNET'e şu an da internet kopuklugu yaşıyoruz yani kesinlikle alinmaz gibi. Musteri temsilcisi tarafinda TurkNet'in bende iyi oldugunu duymustum, bir ara uzaynet falan vardi onlara da iyi diyorlardi.

O tarz firmalara hiç bulaşmadım hocam. En azından TurkNet gibi adı sanı belli olanlara yönelirdim ben. İnternet işi Türkiye'de çok sıkıntılı iyi bir hizmet almak için hem bilgili hem şanslı olmanız gerekiyor.

Ben fibere geçtiğim zaman TurkNet'te 6 ay boyunca download yaparken PPPoE kopması yaşadım. TurkNet network ekibine kadar ulaştım Türk Telekom santral ekibi devreye girdi 6 ay boyunca evime gelmeyen kalmadı çözemediler sorunu o yüzden TurkNet'ten ayrılmıştım.

İnternet fiber her şey olması gerektiği gibi ama ne zaman download yapmaya çalışsam bazen 10 dakika da bazen 500 600 dakika sonra PPPoE stopped lcp terminated by peer internet connection Lost bu 3 hata ile internetim kopuyordu.

Gpon/Modem/Fiber kablo ucu her şey değişti ama düzelme olmadı. Saha ekibi bizlik bir şey yok diyor santral ekibi bizlik bir şey yok diyor TurkNet network ekibi çözemiyor.

Geri
Yukarı