İnternete biri bağlanınca Ping yükseliyor

• Konuyu başlatan Hasan Tanrıverdi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B
H

Hasan Tanrıverdi

Ziyaretçi
Yaklaşık 1 yıldır Türk Telekom kullanıyoruz ve bu sorun hep var. Eve annem babam veya anneannem gelince telefonları otomatik internete bağlandığı için ping yükseliyor. Bu İnternet sadece tek kişi bağlansın diye mi yahu bıktım bu durumdan. Nasıl çözebilirim?

Sizinki kablolu internet mi? Eğer kablolu ise internetiniz altyapı kalitesiyle alakalı olma ihtimali yüksek. Benim kuzenin de aynı sorunu söz konusu. Modemi değiştirdi halen aynı.

Yaklaşık 1 yıldır Türk Telekom kullanıyoruz ve bu sorun hep var. Eve annem babam veya anneannem gelince telefonları otomatik internete bağlandığı için ping yükseliyor. Bu İnternet sadece tek kişi bağlansın diye mi yahu bıktım bu durumdan. Nasıl çözebilirim?
Çözüm yok onların bağlanmamasını isteyin yada kablosuz erişimi modemden kapatın veya internet sitesinden.
1580116116536.png

Merhaba Dostum,
Windows bilgisiyarına gelen internetin %20 kullanıyor yada %80 kullanıyor olabilir internet hızlandırma yaz youbeye orada anlatıyorlar ben yaptım internetimin %20sini ben %80 windows alıyor

Eğer senin dışındaki kişilerin adreslerini engellersen modem arayüzünden ya da modem in üzerindeki Wi-Fi butonuna basarsan da sadece kablolu kişiler bağlanabilir. Son bir yol olarak, senin dışındaki kişilerin adreslerine veri kısıtlaması getirebilirsin.
Bize az misafir geldiği için saydıklarımı çok nadiren yapmışlığım var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı