İnternete ikinci modem bağlı iken ping sorunu

Ali Osman Dede

Hectopat
Daha fazla  
İnternetimi ZyXEL VMG3312-B10B modemi ile evin içerisine alıyorum. Modemin Ethernet çıkışını kullanarak başka bir modeme interneti iletiyorum ve o modemi de üst katımda kullanıyorum. Modemi çoğaltırken ikinci modemin arayüz IP'sini farklı yaptım ve Ethernet kablosu ile kolay bir şekilde interneti dağıttım fakat ikinci modem bağlı olduğu zaman internetimde çok büyük bir ping yükselmesi meydana geliyor. İnternet hızımda hiçbir düşüş yok fakat pingim çok yükseliyor ama ikinci modem bağlı olmadığında ping değerim gayet makul. Ben modemin hem cihazlara hem de diğer modeme yetiştirme konusuna yetişemediğini düşünüyorum. Bu işten pek anlamadığım ama az olan bilgi birikimim ile bir Router'a ihtiyacım olduğunu ve o cihaz sayesinde 2 modeme de dağıtırsam ping sorunumun ortadan kalkacağını düşündüm fakat routerın da tam olarak ne işe yaradığını ve benim amacıma hizmet edebileceğinden süphem olduğu için bir bilene sormam gerektiğini düşündüm. Aklımdaki plan, eve gelen interneti router sayesinde iki farklı modeme iletmek ve iki kat için de sorunsuz bir şekilde kullanmak. Sadece bu planımın işe yarayıp yaramayacağının cevabını değil, sorunumu nasıl çözebileceğime dair sizlerden yardım talep ediyorum dostlarım.
Arkadaşlar kimsenin fikri yok mu koskoca forumda?

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı