Çözüldü İnterneti kullanan başkaları pingi yükseltiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SerhatBaki

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Ethernet kablosuyla günde 3-4 saat CS:GO ve Valorant oynayan birisiyim. Beni sinir küpüne çeviren bir sorunum var; ping. Sorunun nedenini buldum. ablam ve annemin telefonu bağlandıkları an pingim fırlıyor. Annemin telefonu fotoğraf yedekliyormuş, onu kapattım. onu kapatınca ping düştü fakat ablamın telefonu halen internetin içinden geçiyor :( Tavsiyeniz varsa beklerim.

Çözüm
"İnternete bağlı Cihazın hızını kısıtlama" tarzında arama yaparsanız cevabınızı bulursunuz.

Arama sonucu örnek bir makale: Bağlı cihazların bantgenişliğini (hızını) yönetme ve asimetrik hız sınırlandırma

Artı olarak ablanın ve annenin cihazlarına erişebiliyorsan uygulamarın ayarlarını düzenleyip daha az internet harcamalarını sağlayabilirsin. Örnek: Google Play'den belirli veya tüm uygulamaların güncellenmesini kapatma, belirli uygulamaların arkaplanda çalışmasını engelleme, Whatsapp gibi uygulamaların "arama sırasında daha az veri kullan" ayarını aktif etme vb.
Bilgisayarımda Ethernet kablosuyla günde 3-4 saat CS:GO ve Valorant oynayan birisiyim. Beni sinir küpüne çeviren bir sorunum var; ping. Sorunun nedenini buldum. Ablam ve annemin telefonu bağlandıkları an pingim fırlıyor. Annemin telefonu fotoğraf yedekliyormuş, onu kapattım. Onu kapatınca ping düştü fakat ablamın telefonu halen internetin içinden geçiyor :( tavsiyeniz varsa beklerim.

Ablanı oyun oynarken internetten at.😀😀😀😀

Hocam aynı durumdan bende muzdaribim ancak ben çözdüm sorunu modemin arayüzünden aşağıda gösterdiğim gibi çıkış gücünü %20 yaptığım içn oldukça düşüş oldu ve çok sıkıntı olduğu zaman da kablosuzu kapatıyorum.

Dosya Ekleri

• s2.PNG
    s2.PNG
    3,2 KB · Görüntüleme: 38
Ablanı oyun oynarken internetten at.😀😀😀😀
:D Ben çık diyince ufak çaplı bir tartışma oluyor. =) =) =)
Hocam aynı durumdan bende muzdaribim ancak ben çözdüm sorunu modemin arayüzünden aşağıda gösterdiğim gibi çıkış gücünü %20 yaptığım içn oldukça düşüş oldu ve çok sıkıntı olduğu zaman da kablosuzu kapatıyorum.
Onlara internet az gider değil mi ?

Upload pingi etkiler mi?

Etkiler genelde ondan sıkıntı olur zaten basitçe şöyle düşünün oyunda arkadaşınızın yürümesi download sizin yürümeniz Upload'a daha çok etki eder.
:D Ben çık diyince ufak çaplı bir tartışma oluyor. =) =) =)

Onlara internet az gider değil mi ?
Evet çıkış gücünü %20 ile sınırlandırmış oluyorsunuz

Hocam modemden öncelik ve bant sınırı ayarlayın kullanıcılara, siz takılırken ping vs yükseltemezler.

%20 çıkış gücü onları engellemez, sadece 10 metrede çeken internet 5 metrede çeker, bant sınırı olmaz.

Hocam modemden öncelik ve bant sınırı ayarlayın kullanıcılara, siz takılırken ping vs yükseltemezler.

%20 çıkış gücü onları engellemez, sadece 10 metrede çeken internet 5 metrede çeker, bant sınırı olmaz.
O kadar çaplı bir modem değil.

Bu arada pp müq =).

Geri
Yukarı