İnternetim ADSL mi VDSL mi?

Salvador01

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler dilerim, internet tahütüm bugün bitmektedir. Başlıkta da belirttiğim üzere ADSL kullanıyordum daha önceden. NetSpeed, TurkNet vb altyapı sorgulama şirketleri maksimum alabileceğim internet hızı 65 MB olarak belirlemişler (dolap uzaklığı 200 mt). Ama Türk Telekom, Superonline altyapı sorgu şirketlerinde sorguladığım vakit ADSL uyumlu paketler öneriyor. Ben şimdi ADSL'mi yoksa VDSL'mi kullanıyorum bilemedim.

Herkese iyi günler dilerim, internet tahütüm bugün bitmektedir. Başlıkta da belirttiğim üzere ADSL kullanıyordum daha önceden. NetSpeed, TurkNet vb altyapı sorgulama şirketleri maksimum alabileceğim internet hızı 65 MB olarak belirlemişler (dolap uzaklığı 200 mt). Ama Türk Telekom, Superonline altyapı sorgu şirketlerinde sorguladığım vakit ADSL uyumlu paketler öneriyor. Ben şimdi ADSL'mi yoksa VDSL'mi kullanıyorum bilemedim.
Elinizde modem var ise evinize gelen DSL kablosunu modeme bağlayarak çalıştırın. Ethernet veya Wi-Fi yoluyla bilgisayar üzerinden, Wi-Fi yoluyla telefon üzerinden modem arayüzüne girin. xDSL istatistiklerini paylaşın. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, modemin marka ve modelini internette aratarak dsl istatistiklerini nasıl öğreneceğinizi bulabilirsiniz.

Elinizde modem var ise evinize gelen DSL kablosunu modeme bağlayarak çalıştırın. Ethernet veya Wi-Fi yoluyla bilgisayar üzerinden, Wi-Fi yoluyla telefon üzerinden modem arayüzüne girin. xDSL istatistiklerini paylaşın. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, modemin marka ve modelini internette aratarak dsl istatistiklerini nasıl öğreneceğinizi bulabilirsiniz.
Hocam, şuanda ADSL kullandığım için istatisliklerde ADSL diye gözükmezmi?
@Salvador01 şu an aldığınız hız 16 Mbps ve altı ise ADSL üstü ise VDSL kullanıyorsunuz.

Tahütüm dolmak üzere yeni firma arıyorum, iyi okursanız anlayacaksınız hocam.

İstemsizce merak edip ben de paylaşmak istedim konu sahibinden bağımsız. Hem de görseli görmesi de yol gösterir diye düşündüm.

x1.PNG

@celilemrednsmnt durumlar nasıl hocam?

Hocam, şuanda ADSL kullandığım için istatisliklerde ADSL diye gözükmezmi?
Hocam eğer altyapı sorgulama sitelerinde VDSL, modem arayüzünde ADSL görünüyorsa port güncellemesi veya değişimi yaptırmanız gerekiyor. Bunu öğrenebilmek için istedim.

vdsl2 17a profilindesiniz, mod/profile bakarak ne olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Türkiye vdsl için genelde vdsl2 17a profilini kullanır, adsl ise zaten adsl yazar.
İstemsizce merak edip ben de paylaşmak istedim konu sahibinden bağımsız. Hem de görseli görmesi de yol gösterir diye düşündüm.

Eki Görüntüle 1139600

@celilemrednsmnt durumlar nasıl hocam?

Hocam eğer altyapı sorgulama sitelerinde VDSL, modem arayüzünde ADSL görünüyorsa port güncellemesi veya değişimi yaptırmanız gerekiyor. Bunu öğrenebilmek için istedim.
Hocam, biraz saçma bu sistemler basitçe açıklıyacağım.

Türktelekom: Bu lokasyonda Türk Telekom ADSL internet hizmetinden faydalanabilirsiniz.
Superonline : Adsl

Turknet: Maksimum 65 Mb
Netspeed : Maksimum 65 Mb (200mt.)

Sonuçlar böyle hocam hangisi doğrudur, ayrıca 65mb alan bir altyapı neden adsl verilsin?

kısa çözüm gir http://192.168.1.1 buraya tak ne var ne yok bakarsın hacım

şifren muhtemelen admin'dir kullanıcı adında

admin
admin

Geri
Yukarı