İnternetim hızlı ama tarayıcı da yavaş

eamrb

Centipat
Öncelikle herkese merhaba burada yeniyim. TTNET fiber altyapısı kullanıyorum, 100Mbps download-10Mbps upload paketim var. Steam, Origin vs. gibi platformlarda internet hızım olması gerektiği gibi saniyede 10-12 MB hızla download yapabiliyor fakat herhangi bir tarayıcıdan bir download yapmak istediğimde 400KB ile indiriyorum (farklı sitelerden denedim yine aynı). Ayrıca YouTube'da 4K videoları bile sorunsuz izlerken Twitch'de 720P de takılmalar yaşıyorum. Servis sağlayıcısını bir şey yapamayacaklarını düşünerek yine de arayıp arıza kaydı oluşturduk. Sorun çözüldü denmesine rağmen herhangi bir değişiklik olmadı. Telefondan internete bağlanıp tarayıcıdan indirme yaptığımda yine olması gerektiği gibi hızlı iniyor. Ayrıca telefondan Twitch izlerken takılma olmuyor.

Modem: ZTE zxhn H298A.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese merhaba burada yeniyim. TTNET fiber altyapısı kullanıyorum, 100Mbps download-10Mbps upload paketim var. Steam, Origin vs. gibi platformlarda internet hızım olması gerektiği gibi saniyede 10-12 MB hızla download yapabiliyor fakat herhangi bir tarayıcıdan bir download yapmak istediğimde 400KB ile indiriyorum (farklı sitelerden denedim yine aynı). Ayrıca YouTube'da 4K videoları bile sorunsuz izlerken Twitch'de 720P de takılmalar yaşıyorum. Servis sağlayıcısını bir şey yapamayacaklarını düşünerek yine de arayıp arıza kaydı oluşturduk. Sorun çözüldü denmesine rağmen herhangi bir değişiklik olmadı. Telefondan internete bağlanıp tarayıcıdan indirme yaptığımda yine olması gerektiği gibi hızlı iniyor. Ayrıca telefondan Twitch izlerken takılma olmuyor.

Modem: ZTE zxhn H298A.
İnternet Download Manager indirebilirsin fark edecektir.

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Opera ise VPN ya da turbo açık kalmış olabilir.
Chrome ve Opera kullanıyorum dediklerinizi kontrol ettim ama bir değişiklik olmadı.
Tam adını bilmiyorum ama tarayıcı virüsleri olabilir bir antivirüs programı ile tarama yap. Ve çerezler diye bir şey var onları temizle.
İki farklı antivirüs yazılımı ile denedim fakat bir sonuç elde edemedim :(

Tarayıcıdan bilinen bir uygulamayı indirmeyi deneyebilir misiniz? Orda hız nasıl olacak. Örneğin Firefox indirebilirsiniz, hem de bir sonraki denemeyi Firefox üzerinde yapabikirsiniz.

Hocam Chrome kullanıyor iseniz çoğu adamda öyle ben internet download manager kullanıyorum gayetde güzel diyelim işin çıktı kapattın açtın yine devam ettirebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı