Internetime biri bağlanıyor galiba

WeeDStrikeR

Hectopat
Selam öncelikle bugün Witcher 3 indirdim birkaç saat oynadıktan sonra oyun takıldı PC'yi yeniden başlattım açıldığında ESET bilgisayarınıza saldırı yapılıyor ve arp önbelleği zehirlenmesi falan dedi araştırdım çok bir şey bulamadım bende Malwarebytes indirip tarama yaptırdım birkaç virüs buldu karantinaya alıp sildim neyse sonra netcut programına girip birinin internete bağlandığını gördün ya da bu bir programda olabilir anlamadım.

Screenshot_16.png

Böyle bir şey anlamadım bilgisayarıma saldırı falan olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam öncelikle bugün Witcher 3 indirdim birkaç saat oynadıktan sonra oyun takıldı PC'yi yeniden başlattım açıldığında ESET bilgisayarınıza saldırı yapılıyor ve arp önbelleği zehirlenmesi falan dedi araştırdım çok bir şey bulamadım bende Malwarebytes indirip tarama yaptırdım birkaç virüs buldu karantinaya alıp sildim neyse sonra netcut programına girip birinin internete bağlandığını gördün ya da bu bir programda olabilir anlamadım.

Eki Görüntüle 495886

Böyle bir şey anlamadım bilgisayarıma saldırı falan olabilir mi?

Önce modem ayarlarından cihazınıza factory reset atın. Bu sayede hem PC´nizin internet bağlantısını kesmiş, hem de ağınıza bağlı bütün cihazları atmış olursunuz. Ancak yeniden kuruluma başlamadan önce PC´nizi formatlayın. Format işleminin ardından modem kurulumunuzu gerçekleştirin. Uzun ve güçlü bir Wi-Fi şifresi oluşturun. MAC filter özelliğini açarak ağınıza bağlanacak olan cihazları sınırlandırın (ağa bağlanacak olan bütün cihazların MAC adreslerini temiz listesine eklemeniz gerekiyor). Son olarak bilmediğiniz kaynaklardan gelen yazılımları PC´nize ya da telefonunuza vs. kurmayın. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı