İnternetin az çekmesi nasıl önlenir?

Mert1337

Hectopat
Merhaba, normalde diğer cihazlarda işte telefonda vs internet sorunum yok fakat odamda bilgisayarımda Wi-Fi çekmediğinden dolayı sorunlar yaşıyorum. Modem salonda (Wi-Fi 6 destekli) ben de bilgisayarıma Wi-Fi 6 destekli bir kart aldım fakat bilgisayarda 4-5 diş gösterse de internet sorunu yaşıyorum anlık pingim çıkıyor ve normal paketimden çok az bir hız alıyorum. Salon ile odamda 10-15 metre gibi bir mesafe var aklıma deco X20 gibi şeyler geldi bunlar benim sorunumu çözer mi? Veya PowerLine dışında bir şey önerebilir misiniz?

PowerLine dışında sadece kablo çekmek kalıyor hocam. Ben bir çok yöntem denedim çözüme ulaşamayınca mecburen kablo çektim.

Merhaba, normalde diğer cihazlarda işte telefonda vs internet sorunum yok fakat odamda bilgisayarımda Wi-Fi çekmediğinden dolayı sorunlar yaşıyorum. Modem salonda (Wi-Fi 6 destekli) ben de bilgisayarıma Wi-Fi 6 destekli bir kart aldım fakat bilgisayarda 4-5 diş gösterse de internet sorunu yaşıyorum anlık pingim çıkıyor ve normal paketimden çok az bir hız alıyorum. Salon ile odamda 10-15 metre gibi bir mesafe var aklıma deco X20 gibi şeyler geldi bunlar benim sorunumu çözer mi? Veya PowerLine dışında bir şey önerebilir misiniz?
Wifi kartının antenleri bağlı mı? Bağlıysa modeme doğru yönlendirip bir daha dene hocam.
Birde Wifi 5Ghz de çekim mesafesine bağlı hız kaybı olduğunu duymuştum. 2.4Ghz de deneyebilir misiniz?

PowerLine dışında sadece kablo çekmek kalıyor hocam. Ben birçok yöntem denedim çözüme ulaşamayınca mecburen kablo çektim.

Aklıma deco geliyor başka gelmedi.

Wi-Fi kartının antenleri bağlı mı? Bağlıysa modeme doğru yönlendirip bir daha dene hocam.
Bir de Wi-Fi 5GHz de çekim mesafesine bağlı hız kaybı olduğunu duymuştum. 2.4GHz de deneyebilir misiniz?

Bağlı hocam hatta salona getirdim orada hız sorunu yok, diğer sorunuz ise zaten bilgisayar kendi kafasına göre 5 GHz 2.4 GHz otomatik bağlanıyor bir 5 GHz iyi oluyor bir 2.4 GHz ben de artık anlamıyorum.

Ek tavsiye : 2.4G den bağlanın. Uzun mesafeler için hem daha iyi hem de daha stabildir.

Aşağıdaki linkin de yardımı olabilir. Okumanızı tavsiye ederim. Bana çok faydası oldu.

Geri
Yukarı