İnternetin uzaktan daha iyi çekmesi nasıl sağlanır?

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Modem salonda, bilgisayar odamda. Bu da sıkıntı oluyor çünkü bayağı bir mesafe var arada. Onun için de aparat aldık TP-Link ama hala çok iyi çekmiyor. 100 Mbps internetim var, 12-15 falan alıyorum ve stabil değil. Başka bir yöntemi yok mu çekmesini sağlamak için?

Birkaç yöntem var:
1-tp link'in bı aparatı var prize takıyorsun ve ethernet kablosunu o cihaza takabiliyorsun, o kabloyu da PC ye bağlarsin artık. Bir nevi modemi odama taşımış gibi oluyorsunuz.
2- 20 metrelik ethernet kablosu
3- Daha iyi bir modem

Modem salonda, bilgisayar odamda. Bu da sıkıntı oluyor çünkü bayağı bir mesafe var arada. Onun için de aparat aldık TP-Link ama hala çok iyi çekmiyor. 100 Mbps internetim var, 12-15 falan alıyorum ve stabil değil. Başka bir yöntemi yok mu çekmesini sağlamak için?

Eğer ev halkına dert olmayacaksa modemden bilgisayara kablo çek.

Birkaç yöntem var:
1-tp link'in bı aparatı var prize takıyorsun ve ethernet kablosunu o cihaza takabiliyorsun, o kabloyu da PC ye bağlarsin artık. Bir nevi modemi odama taşımış gibi oluyorsunuz.
2- 20 metrelik ethernet kablosu
3- Daha iyi bir modem
İlk yöntemdeki gibi yapıp dolaylı yoldan yapmak yerine, direk ethernet kablosunu bilgisayara takmak aynı şey olmaz mı?

Kablosuz net kullanmanın bi takım rahatlıkları var ama oyun içinde aşırı ani ping çıkışları, bağlantı kopuklukları, crash hataları meydana geliyor kablolu ile tam verimi alabilirsin bence küçük ve çivili olan kablo gizleme aparatları ile duvarın kenarlarına veya tavanın kenarlarına sabitleyerek kablo çek. Saçma gelebilir ama bence kablolu güzel.

Hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz?
Hat değeri dediğiniz bu mu? Ekran Alıntısı.PNG
Bu arada 10-15 Mbps download alsam da upload hemen hemen aynı yine 7-8 falan alıyorum enteresan bir şekilde.

Hat değeri dediğiniz bu mu?Eki Görüntüle 1415707
Bu arada 10-15 Mbps download alsam da upload hemen hemen aynı yine 7-8 falan alıyorum enteresan bir şekilde.
Hocam değerler normal :D Speedtestte çıkan sonuç ile indirme hızınız zaten aynı olamaz. 98 Mbps hızınız varken 11-12 Mb/sn ile indirme yaparsınız.

Geri
Yukarı