İnternetler neden Mbps'e kadar satılıyor?

Tamam adam sana onu sunuyor zaten. Mbps'e kadar ibaresi o yüzden var. 35 yerine 33 Mbps aldığın zaman dava mı açıyorsun ya da İSS mi değiştiriyorsun?
Ne münasebet. E kadar olan paketler var. Sabit olan paketler var. Senin o ticari dediğin, sabit hız dediğin internet her cihazda sabit hız. Örneğin bir otel ile anlaşma yapılıyor otel aylık 2500 TL fatura ödüyor ve karşılığında 30 cihazın aynı anda bağlandığı ve misalen 16megabit sabit hız aldığı sistemler. Onla bunu karıştırmayın. Bizim evde 35 Megabit var. 5 cihaz bağlandığında hız 20lere 15lere düşüyor. Ama sizin bahsettiğiniz ticari paket anlaşmamız olsaydı 50 cihaz bile bağlasak 30 megabit alırdık.

@babylon Sürekli olarak hız düşüklüğü ve normalden fazla hız düşüklüğü olduğu zaman evet haklısın, buna hakları yok. Benim demek istediğim 7/24 35 Mbps hız almak istiyorum dediğin zaman bireysel kullanıcı paketi vermiyorlar sana çünkü saatlik dalgalanmalar dünyanın her yerinde var.

@babylon Sürekli olarak hız düşüklüğü ve normalden fazla hız düşüklüğü olduğu zaman evet haklısın, buna hakları yok. Benim demek istediğim 7/24 35 Mbps hız almak istiyorum dediğin zaman bireysel kullanıcı paketi vermiyorlar sana çünkü saatlik dalgalanmalar dünyanın her yerinde var.
Muhakkak. TTNET'in başını yakan şey sabit hız taahhüdü vermekti. Emsal karardan sonra da çoğu firma sabit hızlı paketlerini ya kaldırdı ya da 100TL ve üzeri fiyatlara çekti.

Aynı sorundan bende müzdaripim.
Türk Telekom 100Mbps paketi kullanıyorum ama 92-93 gibi bir değer alıyorum. Virüs sebebiyle oluşan yoğunluktan da internet hızımda %60'lık düşüş yaşandı.

Dünyanın her yerinde küfür ediliyor ancak küfür iyi bir şey değil. Bunun gibi, her yerde yapılması yanlış olmadığı anlamına gelmiyor.

Dünyanın her yerinde küfür ediliyor ancak küfür iyi bir şey değil. Bunun gibi, her yerde yapılması yanlış olmadığı anlamına gelmiyor.

Teşbihte hata olmaz ancak ilginç bir benzeti :)

Bu konuda tek şanslı benim heralde, 24 kullanıyorum ama 28'i gördüğüm oluyor. Hayattaki bütün şansımı harcamışım.
28 dediğin Torrent veya Steam'den indirme yaparken gördüğün 2,8'lik indirmeden mi bahsediyorsun yoksa Speedtest sonucu mu? Çünkü 24 mbps hızla Steam'den indirme yaparken saniyede 2,8'e kadar çıkabiliyor hızı. 2,8 demek 28 demek değil çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı