İnternette 20 TL'ye satılan Windows 10 lisansları güvenilir mi?

Hocam benim bir sorum daha var Retail diye MAK key satıyorlarmış, ben çok güvendim açıkçası. Ayrıca 7 sürümünden 10'a geçerkenki keyleri bu adamlar nasıl tedarik ediyor?

Benim de başta dediğim gibi ilk satın aldığımda MAK key gönderdiler. Key'in ne olduğunu CMD üzerinden öğrenebiliyorsun. Bende satıcıya MAK key gönderdiklerini ancak benim onlardan Retail key aldığımı söyledim. MAK Keylerin mantığı KMS'ye benziyorlar. Genelde şirketlerdeki bilgisayarlar için çoklu key alımı oluyor. Retail Key satmak yasalken MAK key satmak yasak çünkü güncelleştirmeni sen yine o ana sunucu bilgisayarından çekiyorsun. Keyleri nasıl tedarik ettiklerini bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla Windows'un bir yıl dönümünde keyler arası geçiş mi öyle bir şeyler vardı. Bir çok insan bu arada keyleri stok yapmış olabilir.

Aynen hocam, şu ekonomik çöküntüde Home için 1300 TL, Pro için 1900 TL verip direkt olarak Microsoft mağazasından alsın değil mi? :)

Siz öyle mi yaptınız? Cidden meraktan soruyorum.
Yani Aldığım Bilgisayar OEM'di Microsoft Yazılım Mühendislerine Win10 Proyu sadece 65 Liraya sattığı için ben de o fırsattan yararlandım yani orijinal.

Hem evet hem hayır. Bir çoğu windows 7 key dönüşümü kampanyasından faydalanarak windows 10'a çevrilmiş keyler. Çalıntı kredi kartı ile alınanlar oluyor onlardan birine denk geliren aldığın kart puf uçabilir.

Hem evet hem hayır. Bir çoğu windows 7 key dönüşümü kampanyasından faydalanarak windows 10'a çevrilmiş keyler. Çalıntı kredi kartı ile alınanlar oluyor onlardan birine denk geliren aldığın kart puf uçabilir.
Sana bir şey olmaz da key gider yeni key almak zorunda kalırsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki yöntemin bilgisayara bir zararı var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı