İnternette anlık paket kaybi ve yüksek ping oluyor

AntiPops

Femtopat
Modem: Archer 5 (TT'nin herkese verdiği modem)
Normalde CS2 gibi oyunlar oynarken pingim 40-50 ms civarında geziyor (Türkiye'de sunucusu olduğu için LoL'de 12-13 civarı). Ama sadece bazı günler, genellikle akşam saatlerinde anlık ping ve paket kaybı sorunu yaşıyorum. Oyun boyu 50ms olan ping anlık 1000ms bile oluyor ve o anda her türlü uyarıyı (paket kaybı jitter ping) alıyorum. Tüm oyunlarda yaşadığım bu sorunu Pinplotter'la gözlemledim. Kırmızı çubukların (paket kaybı) olduğu günler hiç oyun oynayamıyorum, ama bazı günler 1 kere bile lag girmiyor. Sorun Türk Telekom kaynaklı gibi görünüyor ama 3-5 gün sonra evden gideceğim için şu an arıza kaydıyla vs. uğraşamam sanırım.

Ekran görüntüsü 2024-02-15 230840.png

Gördüğünüz gibi ping ve paket kaybı aynı anda gerçekleşiyor ve bunu oyunda fark ediyorum. İnternette sorun varken tam da görseldeki sıklıkta oluyor. Not: Kablolu internet kullanma şansım yok.

Hocam aynı sorunu geçen sene dandik bir iss firmasında yaşamıştım. Başta çok iyiydi sonrasında sende ki gibi anlık ping artışları yapıyordu modem değiştirdim kablo falan her gün arıza kaydı açıyordum düzeltemediler. Farklı issye geçtiğimden beri hiç bir sorun yaşamadım ama sizin TT olduğu için arayıp konuşmanız iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı