İnternette kendimi güvende hissetmiyorum

Bilgisayarımdaki virüs programları da farklı sürede tarıyor sizce nedeni nedir?
Neyse içimi rahatlattınız teşekkür ederim.
ESET 2 tane buldu sildim Kaspersky'da bitiyor.

1630189075626.png

Son düzenleme:
Dertsizlikten bütün bunlar. Gerçek hayatta bir derdin olmayagörsün, bilgisayarın yüzüne bile bakmazsın, umursamazsın hiçbir şeyi. Kendine gerçek bir dert edin.

Dertsizlikten bütün bunlar. Gerçek hayatta bir derdin olmayagörsün, bilgisayarın yüzüne bile bakmazsın, umursamazsın hiçbir şeyi. Kendine gerçek bir dert edin.
Hocam psikolojik bir şey olduğunu düşünüyorum benim Okb bozukluğum var ve bende böyleyim virüsten korkuyorum acaba şuna bulaşir mi acaba şu siteden bulaşir mi diye stres oluyorum. Aslında bunun çözümü bunun Okb yüzünden olduğunu bilip takmamak.

Hocam aslında beyninizdeki düşüncelere hakim olamayıp onların sizi kontrol etmesi gibi bir şey örneğin prize su kaçtı diye bir düşünce geliyor aslında kaçmadığını biliyorsunuz ancak o düşünceye hakim olamayıp prizi siliyorsunuz. Yani bunun gibi. Yada yanlış bilmiyorsam sürekli el yıkamak da Okb'nin hafif belirtilerinden.

Hocam aslında beyninizdeki düşüncelere hakim olamayıp onların sizi kontrol etmesi gibi bir şey örneğin prize su kaçtı diye bir düşünce geliyor aslında kaçmadığını biliyorsunuz ancak o düşünceye hakim olamayıp prizi siliyorsunuz. Yani bunun gibi. ya da yanlış bilmiyorsam sürekli el yıkamak da Okb'nin hafif belirtilerinden.

Sanırım bende öyleyim gece kapıyı 6 kere kilitliyorum :D

Sanırım bende öyleyim gece kapıyı 6 kere kilitliyorum :D
Evet hocam sürekli kontrol etmek de Okb belirtisi büyümeden psikologa gidin hafife alınacak bir şey değil ve takmamayı öğrenin yani bu Okb yüzünden böyle oluyor diyin ve takmayın. Ama şey tabi sürekli kontrol etmek günlük yaşantını etkileyecek derecedeyse Okb belirtisi olarak sayılıyordu galiba emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı