İnternette sürekli ping oluyor

GİGABYTEE

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selam aleyküm arkadaşlar benim internetin TTNET biz amcamlardan berber kullanıyoruz yani 2 kişi birden kullanıyoruz bir interneti. Biz kendi modemimize kendi şifremizi kullanarak bağlanalım diye kendi modemimi Router'a çevirdim. Bundan dolayı mıdır yoksa başka şeyden midir bilmem ama ben Discord'a girdiğimde pingim sürekli yüksek oluyor genelde 100'ün üstünde (150 civarlarında) geziyor bazen anlık düşüyor geri yükseliyor sürekli dalgalı yani. Bu sıkıntı sadece bende varken amcamlar kendileri bilgisayardan DC girdiklerinde böyle bir sorun oluyor konuşmaları normal kesilme olmuyor. Bunun sebebi sizce neden kaynaklı oluyor DC-PC-internet hangisi olabilir bilgisi olan var mı yardımcı olursa sevinirim.

(İnternetimin Speed hız testi aşağıdaki gibidir.)

Speedtest.png

Son düzenleyen: Moderatör:
ploadın aşırı köt
biliyorum sebebini araştırıyorum zaten ben bu testi yaptığımda arka planda sadece google açıktı dc kapalı iken yaptım dc girdiğimde de yine hemen hemen aynı sonuçları veriyor ama ping sadece 50 civarı oluyor dc deki o sol altaki ping gösterme yerinde de sürekli dalgalı oluyor bi 200 bi 80 bi 150 filan oluyor sürekli nedense artık

biliyorum sebebini araştırıyorum zaten ben bu testi yaptığımda arka planda sadece google açıktı dc kapalı iken yaptım dc girdiğimde de yine hemen hemen aynı sonuçları veriyor ama ping sadece 50 civarı oluyor dc deki o sol altaki ping gösterme yerinde de sürekli dalgalı oluyor bi 200 bi 80 bi 150 filan oluyor sürekli nedense artık
Bunun birden fazla nedeni var hocam. Sizden kaynaklı olabilir, ISS yüzünden olabilir, bağlandığınız sunucuyla alakalı olabilir ama kablolu bağlantı kurabilirsiniz
(CAT6 kablo ile), İç tesisatınızı CAT6 değilse CAT6 ile değiştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı