İnternetten aldığım ithalatçı garantili Redmi Note 8 sahte mi?

Nateorite

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Temmuz ayının başlarında n11.com üzerinden Xiaomi Redmi Note 8 satın aldım. Telefonu aldığım günden beridir şebeke sorunu var ancak ben hattan ötürüdür diye düşündüm. Bugün IMEI'yi kontrol etmek aklıma geldi ve aklıma bir şüphe düştü.

Öncelikle telefon çift SIM kart destekleyen bir model ancak Türkiye'de genellikle tek SIM modelleri satılıyor. Bu yüzden ikinci SIM yuvası dandik bir plastikle kapatılmış. Ama *#06# menüsünden kontrol edince IMEI 1 kısmı 0/98 olarak gözüküyor, yani boş. IMEI 2'yi e-Devlet’ten kontrol edince marka model olarak Redmi Note 8 çıkıyor ama “kayıt bulunamadı” yazıyor.

Bu durumda bir şekilde IMEI 2 kısmındaki IMEI'yi telefona kayıt ettirirsem sorun çözülür gibime geliyor ama bu konuda bilgim de yok. Ne yapmam gerekiyor, ürünü iade mi edeyim yoksa IMEI kayıt yeterli olur mu?

Şebeke sorunu dediğiniz nedir. Cihazın kozmetiğinden, kamerasından ve ya performansından çakma olup olmadığını anlayabilirsiniz. IMEI kaydı için boştan yere para harcamayın iade edin.

N11'de hangi satıcıdan aldınız ürünü?
Mağazanın adı idealcep
Şebeke sorunu dediğiniz nedir. Cihazın kozmetiğinden, kamerasından ve ya performansından çakma olup olmadığını anlayabilirsiniz. IMEI kaydı için boştan yere para harcamayın iade edin.
Cihazın kozmetiğinde kamerasında hiçbir sorun yok , sadece şarjı biraz hızlı bitiyor ama bu çakma olduğunu gösterir mi bilemedim. Şebeke sorunu dediğim genellikle 2-3 sinyal çekiyor ve görüşme esnasında görüşme kapanıyor

IMEI 2 kısmında kayıt bulunamamasının sebebi bir hat takılı olmaması. Bir sıkıntı yok. Cihaz kutusunda bandrol, garanti belgesi vb. var mıydı?

Distribütör firmayı bu kağıtlardan öğrenip arayıp bilgi alabilirsin.

Güncelleme : 5-10 dakika sonra IMEI sorgusunu tekrar yaptım ve bu sefer “İthalat Yoluyla Kayıtlı” yazıyor. Model olarak :
“ Marka : REDMI Model Bilgileri: M1908C3JG-REDMI NOTE 8 “ yazıyor.
Telefonumdan model sorgulayınca model olarak “ MJ1908C3JE” yazıyor. Sadece en son harf farklı. Bu , bu IMEI nin benim telefonuma kayıtlı olmadığını mı gösteriyor?

Güncelleme : 5-10 dakika sonra IMEI sorgusunu tekrar yaptım ve bu sefer “İthalat Yoluyla Kayıtlı” yazıyor. Model olarak :
“ Marka : REDMI Model Bilgileri: M1908C3JG-REDMI NOTE 8 “ yazıyor.
Telefonumdan model sorgulayınca model olarak “ MJ1908C3JE” yazıyor. Sadece en son harf farklı. Bu , bu IMEI nin benim telefonuma kayıtlı olmadığını mı gösteriyor?
İthalatçı garantili bir ürün sanırım. Bu konuya hakim değilim fakat mesai saatleri içinde ithalatçı firma ile görüşmek sizi aydınlatabilir.

Güncelleme 2 : Çok garip bir durumla karşılaştım. IMEI sorgulama yaptıktan 5-10 dakika sonra şebeke tamamen gidip tekrar geldi ve çekim gücü 2-3 sinyali aşmazken stabil 5 te kalmaya başladı ve IMEI kontrolünden önce E-Devlet’te “Kayıtlı Değil” yazıyorken dediğim olaydan sonra “İthalat Yoluyla Kayıtlı” yazmaya başladı. Sanırım IMEI yi sorgulayınca sistem atadı direkt 🤣

Geri
Yukarı