İnternetten aldığım monitörü iade edebilir miyim?

Şem-i Ruhsar

Decapat
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı bayramlar.
3-5 gün önce bir internet sitesinden MSI marka VA panel monitör satın aldım. 2 gün önce kargodan teslim aldım ve kullanmaya başladım. Monitörde ışık sızması, ölü piksel gibi sorunlar kesinlikle yok. Monitörü gerçekten yapı olarak, özellik olarak çok beğenerek aldım. Yaşadığım sıkıntı şöyle...

Bundan önce hiç TN veya VA panel kullanmamıştım. Bütün kullandığım monitörler IPS paneldi. Bu monitör gözlerimi inanılmaz yoruyor. Yazıları okurken sanki arada bazı harfler yeşil bazıları siyah gibi duruyor. Yani harfin sağında yeşil bir gölge var gibi oluyor. En önemlisi de sanki yazılar piksel piksel. Bu VA paneller böyle mi yoksa bu monitörün problemi mi çözemedim. Gerçekten benim bu monitörü kullanmam imkansız. Bildiğiniz gözlerimi ağrıtıyor.

Sitede kutusu açılmış ürünlerin iadesinin olmayacağı belirtilmiş. Belki haklılar ancak açmadan, kullanmadan nasıl anlayabilirdim...

Daha önce iade konusunda tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum.

İnternetten alınan ürünlerin 14 gün içinde iade olayı kutusu açılmış ürünlerde geçerli mi acaba?
Ben bu monitörü bir şekilde iade edebilir miyim?
Nasıl bir yol izlemeliyim?

Hani gerekirse THH'ye nasıl başvurabilirim?
Not: Kutu ve içeriği eksiksiz...

Belki sorunumu şu fotoğraf tarif edebilir. Fotoğrafı tam boy açtığınızda İ, J, L gibi harflere dikkatli bakında yeşil gölgelenmeler göreceksiniz.

IMG_20200524_011940.jpg

Son düzenleme:
Bence ışık sızması ölü piksel sorunların yoksa monitör ayarlarını internette araştırarak bulup yapman sorunu muhtemel çözecektir. Calibrize programını da bir dene derim. Bir de Windows'un yazı ayarlarını da araştırıp yapmanı tavsiye ederim.
Monitörü iade edebilirsin senin hakkın ama firma işi yokuşa sürerse uzun süre beklersin.

Ürünün kutusunun açılması iade durumunu etkilemez. Sonuçta kırık veya bozuk ürün gelebilir.
THH: https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjAAegQIBxAB&usg=AOvVaw0YaSppPBiLLjG27RXpfDVg
Hocam kabul etmezlerse illaki başvuracağım. Ürünün kutusunun açılmış olmasının iade sürecini etkilemeyeceğine dair bir kaynak bulamadım.
Merhaba aldığın firmanın canlı destek hattı varsa oradan konuşup sorununu dile getirmeni tavsiye ederim.
Muhtemelen önce mail atacağım hocam.

Arkadaşım 14 gün içerisinde iade edebilirsin, koşulsuz cayma hakkın vardır. Rahat ol ve iade et. Onların ne söylediği önemli değil. Kendilerine cayma hakkımı kullanacağım de. Kutuyu açman, kullanman hiçbir şeyi değiştirmez. Ürüne zarar vermediğin sürece gidip iade edebilirsin. Kanun bu.

Bence ışık sızması ölü piksel sorunların yoksa monitör ayarlarını internette araştırarak bulup yapman sorunu muhtemel çözecektir. Calibrize programını da bir dene derim. Bir de Windows'un yazı ayarlarını da araştırıp yapmanı tavsiye ederim.
Monitörü iade edebilirsin senin hakkın ama firma işi yokuşa sürerse uzun süre beklersin.
Hocam Calibrize programını şimdi denedim değişen bir şey yok. Windows yazı ayarlarından da hiç bir değişiklik olmuyor. Yazılardaki yeşil olayı inanılmaz canımı sıktı.

Tam anlaşılır mı bilmiyorum ama şu fotoğrafı büyütüp dikkatli bakınca (özellikle 'İ', 'L' harflerine bakın) yeşil gölgeler belli oluyor.

IMG_20200524_011940.jpg

Arkadaşım 14 gün içerisinde iade edebilirsin, koşulsuz cayma hakkın vardır. Rahat ol ve iade et. Onların ne söylediği önemli değil. Kendilerine cayma hakkımı kullanacağım de. Kutuyu açman, kullanman hiçbir şeyi değiştirmez. Ürüne zarar vermediğin sürece gidip iade edebilirsin. Kanun bu.
İşte bununla ilgili bir kaynak bulsam cesaret verecek bana.

Geri
Yukarı