İnternetten laptop almak güvenilir mi?

Makaleler
45
İnternetten laptop almak güvenilir mi? Peki, laptop aldıktan sonra garantiye gidecek diyelim, nasıl bir yol izlenecek? Ün yapmış sitelerden bahsediyorum, ki benden daha iyi biliyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siteye göre bence güvenilir. İade etmek istediğiniz zaman ise müşteri temsilcisi daha doğru bilgi verir. İade talep edersiniz, kargoyu kargo şirketine sitenin verdiği kodla verirsiniz, ürün gider ve araştırma yaparlar, olmadı markaya gönderirler ve ordan sonra karar verilip durum belirlenir. Benim bildiğim bu.

Garanti konusunda 2 seçeneğiz var:

1. Aldığınız yer ile iletişime geçersiniz ve ürünü onlara kargolarsınız. Firma sizin adınıza servise verir.
  2. Direkt olarak servisle iletişime geçersiniz ürünü elden veya kargoyla teslim edersiniz.
Ürünleri özel kurye diye tabir ettiğimiz firmayla gönderen satıcıları seçin yoksa kargoda hasar alabilir. Kimin sattığından çok kargo kısmı için endişelenmelisiniz diye düşünüyorum.

İsmi kanıtlanmış sitelerden, satıcılardan aldığınızda faturanızla beraber mağazadan alınmış gibi garanti işlemlerini yaptırabilirsiniz. Neticede internet de bir mağaza, sadece ziyaret edeceğiniz fiziksel bir şubeden almıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı