İnternetten virüs bulaşınca ne yapılmalı?

benyenildim

Decapat
Bir indirme sitesinden bugün bir program indirirken yanlış linke tıkladım ve beni "dosya wboo" diye bir yere yönlendirdi. Burada bir exe dosyası indirdi ve kendi kendine kurmaya başladı. Ne kadar iptal etsem de kurmaya devam etti ve en sonunda görev yöneticisinden kapattım. Sonra bir şey yokken kendi kendine bir ekran geldi ve bir sürü soru içeren şey vardı, bunu da görev yöneticisinden kapattım. Sonra baktığımda ise 2 tane program kurmuş bunları kaldırdım ama Google Chrome ve başka bir cihaz internetimde sıkıntı olmamasına rağmen aşırı yavaş. Bilgisayar üzerinden kopuntular yaşıyorum. İnternette sorun olmamasına rağmen. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapın, hesaplarınızın çalınma ihtimaline karşın bilgisayarın internetini kesin ve başka bir cihazdan tüm hesaplarınızın şifrelerini değiştirip diğer cihazlardan çıkış yapın. Son olarak çok önemli verileriniz varsa verilerinizi harici bir yere yedekleyin fakat dikkatli olmakta fayda var virüs harici yere de bulaşabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı