İnternetten Windows 10 Pro Satın Almak

fankitonki

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. İnternetten en uyguna Windows 10 Pro şifresini nasıl temin ederim? Windowsun kendi sitesinde 1000 küsür TLye satılan şifreler N11 gibi sitelerde nasıl 15-20 TL arasında satılabiliyor? Bu şifreler arasında fark var mı varsa nasıl farklar var? Şimdiden teşekkür ederim.

15-20 liraya satılan keyler sanırım tek kullanımlık, aktarım yapılmıyor sadece ilk kullanılan anakartta bulunuyor ayrıca bir windows dvd side verilmiyor.

G2A gibi sitelerden alabilirsiniz. Neden ucuz olduğunu @THE_MILLER güzel bir şekilde açıklamıştı.

Ücretsiz dağıtılan lisanslar, firmalarla anlaşmalı ucuz keyler vs. onları bir tarafta tutalım. Burada belirttiğim belirttiğinizi bir site veya kişiye özgü değil. Genel bilgi vermek amacı ile yazıyorum.

Bilişim yasalarından önce CC Hacking (Kredi Kartı Hackleme) ile para çekme, taşınabilir eşya satın alma gibi işlemler yapılmakta idi. Günümüzdeki sert yasalardan dolayı korsan olarak tabir edilen kişiler. Yasal lisans satan yabancı sitelerden CC ile binlerce lisans almakta. En çok para edecek olan Windows, Office, Kaspersky gibi bilindik en çok kullanılan yazılımlardan seri şekilde lisans alıp ucuz fiyattan seri bir şekilde satıp para kazanmaktır.

Ki bu işi uzun süredir yapıp sektör haline getirenler var. Lisansınız yasal mı ? Yasal, ama alınış biçimi itibari ile bir hırsızlığın parçası oluyorsunuz.

Bunu şöyle düşünelim. Dolapdere'deki bit pazarından orijinal iPhone, şarj aleti vs. alıyorsunuz. Orijinal ya bildiğin. Fakat oradaki ürünlerin çoğu çalıntı.

Umarım anlatabildim.

Geçen gün 10 TL'ye kadar düşmüştü, eşe dosta dağıtmak içi 10 tane aldım. Windows kutulu olan versiyonu her türlü sorunda karşınızdaki muhatap direk Windows'un kendisidir fakat diğer ürün ismi OEM olarak geçer. Sorun olduğunda muhatabınız sadece satın aldığınız kişidir. Kendim kullanıyorum gönül rahatlığı ile sorunsuz kullanabilirsin. Sadece N11 gibi sitelerden alırken satıcı puanına ve yorumlara bakmayı unutma.

Geçen gün 10 TL'ye kadar düşmüştü, eşe dosta dağıtmak içi 10 tane aldım. Windows kutulu olan versiyonu her türlü sorunda karşınızdaki muhatap direk Windows'un kendisidir fakat diğer ürün ismi OEM olarak geçer. Sorun olduğunda muhatabınız sadece satın aldığınız kişidir. Kendim kullanıyorum gönül rahatlığı ile sorunsuz kullanabilirsin. Sadece N11 gibi sitelerden alırken satıcı puanına ve yorumlara bakmayı unutma.
Nereden aldınız hala geçerli mi ?

Nereden aldınız hala geçerli mi ?
Daha önce çok farklı satıcılardan N11 üzerinden satın aldım. 2 yıl önce aldığım OEM key bile hala dizüstü bilgisayarımda çalışıyor. Dediğim gibi satıcı puanı %95 ve üstü birde yorum sayısı fazla olan kullanıcılardan aldıkça sorun çıkmıyor. Aldığım en son 10 taneden 1 tanesi 1 aydır masa üstü bilgisayarımda sorun yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı