Internship ile nasıl Amerika'ya gidilir?

Saul Odenkirk

Decapat
Yer
Kattegat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Lise sona giden bir dil öğrencisiyim ve amacım Amerika'ya gitmek. Benim için en uygun seçeneklerden biri internship programı diye duydum. Tam içeriğini bilmiyorum, turizm ve otelcilik okuyarak gidilebildiği söyleniyor. Ben de turizm ve mütercim-tercumanlık arasında kalmıştım. Vize ve detayları bilmiyorum. Tecrübesi veya bilgisi olan yazarsa çok sevinirim. Fazla param olmadığı için, oraya gidip hem çalışıp hem de gezmek istiyorum. Belli mi olur belki kalma ihtimalim doğar.

İşin içine vize ve Amerika girdiğinde lütfen danışmanlık firmalarının sırf Google'dan ziyaretçi kazanmak için hafiflettiği vize şartlarını unutmayın. Amerika'dan vize sırası beklemek falan bir insanın yaşayacağı en kötü tecrübeymiş öyle derler hep bazı arkadaşlar. Zaten şimdi kontrol ettiğimde, bir staj uygulaması olduğunu görüyorum. Ayrıca vize türünü de yazmamışlar. Amerika için bulunan 14 vize de adamı bitirir, eritir. Tatil, iş için bile olsa 2014'ten bu yana Amerika hiç acımıyor maalesef.

Şimdi baktım F-1 yazan da var J-1 yazan da var. Başvurular sadece acenteler aracılığı ile yapılıyor. Onlardan bir tanesi.. Bu program için oluşturulmuş Telegram grubu..

Bir kişi yazdığına göre baya harcamış. Yani sermaye gerekiyor maalesef. Amerika için böyledir hep. Fakat geri dönüşünün de iyi olduğunu söylemiş. Zaten 12 ay 2000$ ile çalışsan zararı çıkarır diye düşünüyorum.

Merhaba dostlar. Lise sona giden bir dil öğrencisiyim ve amacım Amerika'ya gitmek. Benim için en uygun seçeneklerden biri internship programı diye duydum. Tam içeriğini bilmiyorum, turizm ve otelcilik okuyarak gidilebildiği söyleniyor. Ben de turizm ve mütercim-tercumanlık arasında kalmıştım. Vize ve detayları bilmiyorum. Tecrübesi veya bilgisi olan yazarsa çok sevinirim. Fazla param olmadığı için, oraya gidip hem çalışıp hem de gezmek istiyorum. Belli mi olur belki kalma ihtimalim doğar.

Üniversite okumalı veya yeni mezun olmuş olman gerekiyor bu program için. Bunun haricinde ise vize ücretleri ve bunlar için gerekli evrakların tamamını kendi el yordamın ile yapamayacağını düşünürsek aracı olacak şirketler ile beraber toplam 5.000$ gibi bir maliyetin olacaktır. Ama orada çalışıp geri geldiğince zaten borcunu ödersin ama önce üniversite okuman veya üniversite mezunu olmuş olman gerekiyor. Bir site vardı şu an ismini hatırlamıyorum illa buralarda hatırlayan birileri çıkacaktır oradan isteğine göre Amerika'lı bir ailenin yanında gönüllü olarak çalışabiliyorsun şartları falan vardı. Bunun haricinde tek tavsiyem work and travel programı ile gitmen olacaktır diğer türlü ülkenin ekonomik şartları ile bunu karşılamak zor olur. Ve şimdiden döviz biriktirmeye başlamanı tavsiye ederim bu program ile 3.000$ gibi az bir parayla aracı şirketlerin yönlendirmesi ile hem çalışabilir hem de çalıştıktan sonra Virleşik Devletler'i gezebilme imkanına sahip olabilirsin. Ama Virleşik Devletler'e gitmek istiyorsan önce bir üniversite kazanmanı ve sonra başvurmanı tavsiye ederim diğer türlü işi bırak vizeyi bile zor alırsın paran yoksa.

Üniversite okumalı veya yeni mezun olmuş olman gerekiyor bu program için. Bunun haricinde ise vize ücretleri ve bunlar için gerekli evrakların tamamını kendi el yordamın ile yapamayacağını düşünürsek aracı olacak şirketler ile beraber toplam 5.000$ gibi bir maliyetin olacaktır. Ama orada çalışıp geri geldiğince zaten borcunu ödersin ama önce üniversite okuman veya üniversite mezunu olmuş olman gerekiyor. Bir site vardı şu an ismini hatırlamıyorum illa buralarda hatırlayan birileri çıkacaktır oradan isteğine göre Amerika'lı bir ailenin yanında gönüllü olarak çalışabiliyorsun şartları falan vardı. Bunun haricinde tek tavsiyem work and travel programı ile gitmen olacaktır diğer türlü ülkenin ekonomik şartları ile bunu karşılamak zor olur. Ve şimdiden döviz biriktirmeye başlamanı tavsiye ederim bu program ile 3.000$ gibi az bir parayla aracı şirketlerin yönlendirmesi ile hem çalışabilir hem de çalıştıktan sonra virleşik Devletler'i gezebilme imkanına sahip olabilirsin. Ama virleşik Devletler'e gitmek istiyorsan önce bir üniversite kazanmanı ve sonra başvurmanı tavsiye ederim diğer türlü işi bırak vizeyi bile zor alırsın paran yoksa.

Üniversite kazanabileceğimi düşünüyorum, zaten planım ondan sonrası için. Dilim gayet iyi, üniversiteyi bitirince gitmeyi planlıyorum. Work and travelde, örneğin bir şirket veya işveren bana sponsor olursa, vize ve gidiş-geliş ücretlerini de karşılar mı?

Üniversite kazanabileceğimi düşünüyorum, zaten planım ondan sonrası için. Dilim gayet iyi, üniversiteyi bitirince gitmeyi planlıyorum. Work and travelde, örneğin bir şirket veya işveren bana sponsor olursa, vize ve gidiş-geliş ücretlerini de karşılar mı?
Vize ücretleri danışmanlık işleminin içerisinde alınıyor zaten kendi başına vize alamazsın çok zor yani milyoner değilsen.

Yani yanıma büyük meblağ para alma gibi bir niyetim yok. Oraya vardıktan sonra gerekirse, aşırı zor şartlar altında da çalışırım. Şu an amacım oraya varmak.

Work and Travel için kim neden sponsor olsun ki? Belki biri çıkıp der seni göndereyim ama kazandığın paranın %50 sini bana getir. Tabii böyle birini bulmakta imkansıza yakın.

Maalesef her türlü arkadaşlarında dediği gibi 100 bin TL'ye yakın para lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı