İntihar etmenin sonu çok ağır olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sabır et oda geçer. Sakın öyle bir şey aklından geçirme.

İslamı neden sevmediğimin bir nedeni daha, ölümü kaçış yolu olarak sunmaması.

Dostum, psikoloğa veya bir terapiste gitmelisin. Arkadaşlarına kafandaki düşünceleri anlatmalısın. Açılmalısın etrafındaki insanlara yani.

İntiharın islam dininde affı olmadığını biliyorum.
Üzgünüm ama kaba olacağım. Olmalıyım da. Söylediklerin üzücü ama sence hangisi daha iyi. Düşün, eğer dinine gerçekten inanıyorsan aklından bile geçirmezdin bunu. Bu şeylerin ne kadar salakça olduğunu 10 yaşında fark etmiştim. Ben de böyle şeyler yaşadım, daha 3-4 yıl önce. Seni anlamadığımı falan sanma.

Sabredeceksin güzel kardeşim. Eğer sabredenlerden olursan, kurtuluşa erenlerden de olursun. Mükafatını bu dünyada alamasan bile, Allah'a yemin olsun ki, o senin hakkını ahirette verir. Şüphesiz Allah en iyi bilendir. İnancına önem veriyorsan, Allah'ın emrine önem veriyorsan, lütfen intihara kalkışma. Allah sana sabır bahşetsin kardeşim. Allah'a emanetsin.

Hocam içinizde bu düşünceyi tutarsanız zehirlenirsiniz. Bu işin tek çözümü ya psikolog ya da arkadaşlarınla ailenle oturup düzgünce konuşmak. Başka da bir yolu yok.

İslamı neden sevmediğimin bir nedeni daha, ölümü kaçış yolu olarak sunmaması.
Sen tanrı olsan yarattığın varlığın senin buyruğun dışında hareket etmesini ister misin? Ortada intihar edecek bi sebep psikolojiyse kusura bakmayın öbür dünyada güzel hayatın beklediğini sanan inançsız insanlar düşünür bunu. Elin tam, ayağın tam, beynin çalışıyor sıkışınca intihar ediyorum. Ben de psikolojik olarak şu an cebelleşiyorum yok tecrübe için iş lazımmış, paraymış, aile baskısıymış, boşa okuma, namaz borçları sabreden herkesi Allah dileğini kabul eder. Bence tabi bu tartışılabilir.
Arkadaşlarına kafandaki düşünceleri anlatmalısın. Açılmalısın etrafındaki insanlara yani.
Bu tavsiye bayağı işe yarar benden söylemesi :D.

İntihar ederseniz geri dönüşü olmaz ve pişman olursunuz.

İntihar ettin diyelim; kaderinde çok iyi bir eş, iş ve hayat vardı ama sen intihar ettiğin için bunları kaçırdın. Nasıl olurdu?

Sabretmeliyiz arkadaşlar. İlk sayfalarda yazılanlar gibi; herkesin sınavı farklıdır. Kimisi ailesi ile sınav olur babası-annesi onu terk eder. Kimisi para ile sınav olur; ya çok zengin olup dağıtacak mı, şükredecek mi? Ya da parasızlığa karşı tavrı ne olacak, sabredecek mi diye.
Kimisi aşk ile imtihan olur sevdiğine kavuşamaz.
Kimisi de bollukla sınav olur.

Şimdi buraya yazanlardan gördüğüm kadarıyla çok fazla sınav bilincinde olan var, onun yanında böyle şeylerin batıl inanç olduğunu düşünenler de var. Biz burada İslam'ı baz alarak yazıyoruz. Lütfen bu bilgilere yazdığımız yorumlara batıl inanç düşüncesiyle bakmayınız. Saygılı olalım birbirimize karşı. 🌹

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı