iOS 14: Yine başardı

@feneresevdalı güzel dostum, fark ettin mi bilmiyorum. Formatlı dedin ya;
Formatlı S7 Edge'in;
Edge özelliği,
Oyun modu,
Nfc,
Çoklu penceler,
Always on display,
Temassız gezinme.
Dünya kadar widget.
Ve daha nice işlemciyi geciktiren özellikleri açık.

Ama 4 GB RAM'i dolmaz. Ve işlemler de aksama olmadı gördüğün gibi.

Peki formatlı iPhone 6S'de ne özellikler açık;
Hiçbir şey.
Çünkü özellik yok telefonda. Bir inovasyonu yok.

Sen onu bırak 16 GB telefonları eziyet zaten işletim sisteminin kendisi kaplıyor 10GB alan. Tüm telefonlar için geçerli bu arada ancak IPhone'de ise skandal insan 1 tane SD Card yuvası koyar ihtiyaçları olur diye.

iPhone daha çok iş adamları için uygun, Android işletim sistemi olan telefonlar için genel kullanıcı için daha uygun bu konuyuda bitirelim.

Günlük kullanımda oldukça beğeniyorum telefonumu. iPhone alan borsayı takip edecek diye bir kural yok ki. Kamera, sosyal medya uygulamaları vb. çok fazla kişi var bu şekilde kullanan. Sen de alışsan sen de kullanırsın çok farkedeceğini düşünmüyorum.

Haptic Touch? Live Photos? 3D canlı yüz tarama? Hangisi Androidde var? Arkaplanda uygulama çalışmıyor derken kuru sıkı sıkıyorsunuz. Tamamen palavra tamamen şehir efsanesi. Arkaplan yönetimini stabil yönetiyor hepsi bu. Sizin dediğinize göre iOS'ta bildirim namına hiçbir şey olmaması gerekiyor :)
Öldürme Live photo vardı önceden Android'de. İsmi bu değildi.
Samsung daha sağlam bir sisteme geçti. IRIS tarama.
Haptic touch mu inovasyonu, yesinler.

Günlük kullanımda oldukça beğeniyorum telefonumu. iPhone alan borsayı takip edecek diye bir kural yok ki. Kamera, sosyal medya uygulamaları vb. çok fazla kişi var bu şekilde kullanan. Sen de alışsan sen de kullanırsın çok farkedeceğini düşünmüyorum.

Yani. Bende iPhone kullanıyorum çok memnunum. Herkesin kendi tercihi.

@feneresevdalı güzel dostum, fark ettin mi bilmiyorum. Formatlı dedin ya;
Formatlı S7 Edge'in;
Edge özelliği,
Oyun modu,
NFC,
Çoklu penceler,
Always on display,
Temassız gezinme
Dünya kadar Widget.
Ve daha nice işlemciyi geciktiren özellikleri açık.

Ama 4 GB RAM'i dolmaz. Ve işlemler de aksama olmadı gördüğün gibi.

Peki formatlı iPhone 6S'de ne özellikler açık;
Hiçbir şey.
Çünkü özellik yok telefonda. Bir inovasyonu yok.
Özellik yok diyorsun ya sadece komiksin. Arkaplan işlemleri yürütmüyor diyorsun yine komiksin.
1- Live Photos,Haptic Touch => Bunlar hala günümüzde Android cephesinde doğrudan var olmayan özellikler
2- IOS tercih edenler özellik için tercih etmiyor.
3- IOS cihazlar Apple'ın diğer ekosistemleri ile eşzamanlı ve senkorize çalışabiliyor bu iş dünyası için inanılmaz hayat kurtarıyor.
4- O S7 Edge'ı 1 ay sonra görelim şişiyor mu şişmiyor mu?
5- IOS'ta arkaplan uygulamaları yok demek cahil söylemidir. Arkaplanın varlığı yok demek bildirim almaman demektir. Her uygulamadan anlık bildirim alabiliyor olman bu tezini çürütür. Abi IOS'ta arkaplan yok demek cahil söylemidir.

iPhone kullanılmaz demiyorum, bir sürü güzel özellikleri var ancak eksik yanları da var telefona 5dk bakıyorum %10 şarj gitmiş işin garip yanı telefon ne kadar hızlı şarj oluyorsa aynı hızada da tükeniyor.
Telefonum su aldıktan sonra evde duran IMEI kaydı yapılmamış iPhone 8 telefonu kullanmayı düşündüm ancak çok zahmet vereceğinden Android telefon aldık yine ben memnunum Xiaomi ara yüzünü iyice iOS arayüzüne çevirmeye başlamış.

Arkadaşlar iPhone Güvenlik ve stabilite amaçlı bir telefon. Ben Android'de kullandım, iOs'ta kullandım 3 senenin sonunda iOs'a geri döneceğim. Bunun birkaç sebebi var:

+Cihazın çıktıktan sonra fiyatının çat diye düşmemesi. S10'nun çıkış fiyatına ve şimdiki fiyatına bakın. S20'e bakın. Android ekosisteminde birden fazla marka ve cihaz var. Herkes hem Apple'a rakip olmakla birlikte birbirine de rakip olmak zorunda. Sonuçta Huawei,Oppo,TLC,Xiaomi,Samsung vb. birçok marka var. iOs ekosisteminde ise sadece Apple var. Fiyatları kendisinin istediği gibi belirlemesi çok normal.

Stabilite. Ciddi anlamda Mi9T donanımsal özellikleri ile 11'i ezip geçiyor. Bunun bende farkındayım. Mesela 11 ile Mi 10, Mi 10 Pro aynı fiyatlara bulunuyor fakat hem cihaz desteği hem de premium hissiyatı benim seçmeme sebep oluyor. Donanımsal olarak Mi 10'da Oled ekran, 108 Mp + 4 kamera. Fazla fazla Ram'ler ve birçok özellik sunuyor. Ama android sistemi de bir noktadan sonra sıkmaya başlıyor. Çok büyük bir atılım yapılmadıkça android'e dönmeyi düşünmüyorum. Üniversite boyunca 11 kullanacağım ve bunun için bu telefonda karar kıldım. İki tarafın da fanboyları var. Apple fanboyları ve anti Apple fanboyları. Bırakın herkes istediğini alsın be. Sonuçta para onun cebinden çıkıyor size ne oluyor?

Son düzenleme:
Öldürme Live photo vardı önceden Android'de. İsmi bu değildi.
Samsung daha sağlam bir sisteme geçti. IRIS tarama.
Haptic touch mu inovasyonu, yesinler.
Güncel Iphonelardaki sistem hiçbir Samsung cihazda selefi bulunmayan doğrudan sensör aracılığı ile tüm yüzü tarayan bir sistemdir. Iris tarama denen çakma güvenlik sisteminden daha yüksek güvenilirlik oranına sahiptir. Androidde live photo hiç bir zaman yoktu. Karıştırıyor olmalısın GIF ile.

Özellik yok diyorsun ya sadece komiksin. Arkaplan işlemleri yürütmüyor diyorsun yine komiksin.
1- Live Photos,Haptic Touch => Bunlar hala günümüzde Android cephesinde doğrudan var olmayan özellikler
2- IOS tercih edenler özellik için tercih etmiyor.
3- IOS cihazlar Apple'ın diğer ekosistemleri ile eşzamanlı ve senkorize çalışabiliyor bu iş dünyası için inanılmaz hayat kurtarıyor.
4- O S7 Edge'ı 1 ay sonra görelim şişiyor mu şişmiyor mu?
5- IOS'ta arkaplan uygulamaları yok demek cahil söylemidir. Arkaplanın varlığı yok demek bildirim almaman demektir. Her uygulamadan anlık bildirim alabiliyor olman bu tezini çürütür. Abi IOS'ta arkaplan yok demek cahil söylemidir.
Dostum olay şu ki, S7'nin özellikleri açık. Arka plan demedim. Görünümde hepsi. Oyun modu, Edge falan bunlar ekranda ulaşabileceğin şeyler ve ağır işlemler.
Güncel Iphonelardaki sistem hiçbir Samsung cihazda selefi bulunmayan doğrudan sensör aracılığı ile tüm yüzü tarayan bir sistemdir. Iris tarama denen çakma güvenlik sisteminden daha yüksek güvenilirlik oranına sahiptir. Androidde live photo hiç bir zaman yoktu. Karıştırıyor olmalısın GIF ile.
Ya dostum ne gif'i. Element uyduruyorsun sen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum olay şu ki, S7'nin özellikleri açık. Arka plan demedim. Görünümde hepsi. Oyun modu, Edge falan bunlar ekranda ulaşabileceğin şeyler ve ağır işlemler.

Ya dostum ne gif'i. Element uyduruyorsun sen.
Doğrudan kendisine ait değil. Ek uygulama ile mümkün.
Ayrıca o modların telefonda bulunması Samsungun tercihi. Herhangi bir Custom ROM ile kıyaslayın. Yine iPhone alacak. Deneyin görün.

Yeni konular

Geri
Yukarı