iOS 14: Yine başardı

Bana İphone verseni tuş kilidini açmam rahat 1dk sürüyor. O derece yabancıyım :) Yine de şunu demek lazım tasarım, kullanım vs gibi başlıkları değerlendirince ikisininde artıları eksileri var.. Biraz bu son kullanıcı seçimi beklentileriyle alakalı. Ama son dönemde İos'tan androide geçip pişman olan beğenmeyen de görmedim. Şu an zaten konu İos vs Android olmaktan çıktı. Tek soru bu telefonlar bu kadar pahalı olmamalıydı sorusu
Son cümlede neden bu kadar pahalı demişsiniz de o telefonlar pahalı değil bizim paramız değersiz.

İnsan neye alıştıysa ona devam eder.
Android kullanıcısına özgürlük tanır ne isterse yapar aynı bir köpek gibidir ne istersen onu yapar.
iOS kendi istedikleri dayatır hapishane gibidir aynı bir kedi ne isterse onu onu yapar.
iPhone günlük kullanıcıdan çok bir iş adamı, ceo, bir iş yerinin departman müdürünün tavsiye edeceği telefondur.
Android ise her kesime hitap eder.
Tabii ki bunlar benim düşüncem. Şimdi gidip bir telefon için 5K 10K para ödeyemem gerek yok Apple ile neredeyse aynı özellikteki telefonlan Android kanadından uygun fiyata çok rahat bulunabiliyor.

Arkadaşlar. Yıllar önce çıkmış iPhone 6s ile 1 senelik bile olmayan orta seviye Android cihazımı kıyasladım. Gözlerimle hafızası ağzına kadar dolu 6s'in benim telefonuma 1 dakika fark attığını gördüm. Yıllar önce çıkmış bir cihaz bile günümüzde Android telefonların yarısına kafa tutabiliyorsa insanların seçimlerini sorgulamaktan,tercihlerinden dolayı cahil gözüyle bakmaktan vazgeçin.

İnsan neye alıştıysa ona devam eder.
Android kullanıcısına özgürlük tanır ne isterse yapar aynı bir köpek gibidir ne istersen onu yapar.
iOS kendi istedikleri dayatır hapishane gibidir aynı bir kedi ne isterse onu onu yapar.
iPhone günlük kullanıcıdan çok bir iş adamı, ceo, bir iş yerinin departman müdürünün tavsiye edeceği telefondur.
Android ise her kesime hitap eder.
Tabii ki bunlar benim düşüncem. Şimdi gidip bir telefon için 5K 10K para ödeyemem gerek yok Apple ile neredeyse aynı özellikteki telefonlan Android kanadından uygun fiyata çok rahat bulunabiliyor.
Aynı özellikteki telefonu daha ucuza alırsın ama işletim sistemi aradaki farkı ortaya koyuyor.

Yani beni bağlayan bir kriter değil, olmadı. Çünkü, bir şekilde, Android cihazımız ile günceli yakalayabiliyoruz.

Güvenlik önemli istersen 5 yıl önceki güncelleme ile aynı olsun. Yani 5 yıl dediğim mesela iOS 14'te yeni gelen bir özellik Android'e 5 yıl önce var ise ondan bahsediyorum. Güvenlik açısından şu an en iyi iPhone.

Her Android kullanıcının gönlünde bir iPhone yatar. 😄

Arkadaşlar. Yıllar önce çıkmış iPhone 6s ile 1 senelik bile olmayan orta seviye Android cihazımı kıyasladım. Gözlerimle hafızası ağzına kadar dolu 6s'in benim telefonuma 1 dakika fark attığını gördüm. Yıllar önce çıkmış bir cihaz bile günümüzde Android telefonların yarısına kafa tutabiliyorsa insanların seçimlerini sorgulamaktan,tercihlerinden dolayı cahil gözüyle bakmaktan vazgeçin.
Peki hangi telefon ile kıyasladınız ?

Yeni konular

Geri
Yukarı