iOS 16 kullanıyor musunuz?

Sürümü yüklemedim ama benim anlamadığım bu kilit ekranı, her basılı tutmada düzenleme moduna mı geçiyor gerçekten? Bunu iptal etme yalnızca ayarlarda düzenleme şekli falan yok mu mesela? Kaldırınca uyandır modunda elimizdeyken her seferinde düzenleme modundan çıkmayla uğraşmayız umarım.

Sürümü yüklemedim ama benim anlamadığım bu kilit ekranı, her basılı tutmada düzenleme moduna mı geçiyor gerçekten? Bunu iptal etme yalnızca ayarlarda düzenleme şekli falan yok mu mesela? Kaldırınca uyandır modunda elimizdeyken her seferinde düzenleme modundan çıkmayla uğraşmayız umarım.

Şu anda iptal etmenin bir yolunu bulamadım belki kararlı sürüm çıktığı zaman ekleyebilirler.

Bende kullanıyorum ufak tefek hatalar dışında. Kararlı sürüm diye verseler anlamazsın neredeyse.

Bu gece deneyeceğim kuruyorum bakalım halka açık versiyonunu.

Ekran kilitliyken düzenleme modu açılmıyor. Düzenlemek için kilidi açmanızı istiyor.

Son düzenleme:
Ekran kilitliyken düzenleme modu açılmıyor. Düzenlemek için kilidi açmanızı istiyor.
Şu anda iptal etmenin bir yolunu bulamadım belki kararlı sürüm çıktığı zaman ekleyebilirler.
Yazılımcılar ne düşünüyormuş merak ettim açıkçası. Mini otomasyon tarzında odaklara ve seçeneklere göre hareket edebilecek bir kilit ekranını düzenlemek için Ayarlar kısmı ve Kestirmeler uygulaması en mantıklı yerler olmalıydı. Bu kadar seçenek sunulmuşken, Ayarlar'dan Duvar kağıdı sekmesi kaldırılmalı diye düşünüyorum. Bekleyip görelim bakalım merak ettim doğrusu.

iPadOS 16’yı ilk beta ile denedim eğer sayarsanız, bazı işletim sistemi hataları ve pil performansında düşüşler vardı onun dışında kullanılmaz olmamakla beraber nihai sürümü beklerseniz daha iyi olur.

Yazılımcılar ne düşünüyormuş merak ettim açıkçası. Mini otomasyon tarzında odaklara ve seçeneklere göre hareket edebilecek bir kilit ekranını düzenlemek için ayarlar kısmı ve kestirmeler uygulaması en mantıklı yerler olmalıydı. Bu kadar seçenek sunulmuşken, Ayarlar'dan duvar kağıdı sekmesi kaldırılmalı diye düşünüyorum. Bekleyip görelim bakalım merak ettim doğrusu.

Şu anlık sorun teşkil eden herhangi bir şey yok ki.

Ben hep betaları kullanıyorum bir sorun olmuyor. Denemek isteyen varsa geçebilir. 2 büyük yenilik harici ufak tonla iyileştirme gelmiş bence IOS 11’den sonra gelenlerin arasında en büyük güncelleme bu.

Geri
Yukarı