İOS 9 güncelleme Bilinmeyen bir hata oluştu -1 sorunu

Merhaba arkadaşlar, benim iphone 6s te de bu sorun vardı uzun uğraşlar sonucu çözdüm. Sorunun asıl kaynağı telefonun donanım problemi, telefon ısındığı için güncelleme yarıda kesiliyor veya bu hatayı veriyor. Öncelikle Download iOS Firmware for iPhone, iPad, iPod Touch and Apple TV / IPSW Downloads adresinden telefonunuza uygun firmware yi indirin telefonu recovery moda alın. Burdan sonra belki dalga geçiyor sanacaksınız ama ciddiyim. daha sonra telefonu sağlam bir kutunun içine atıp buzdolabında 40-50 dk kadar bekletin, ben orjinal kutusuyla koydum. Dondurucuyada koyabilirsiniz ama orda unutmayın :) Telefon yeteri kadar soğuyunca vakit geçirmeden itunes a bağlayıp indirdiğiniz firmware ile güncelleme işlemine geçin.

Merhabalar.. Iphone 6 kullanıyorum. Dün gece yazılım güncelleme yaparken telefon birden kapanıp tekrar açıldı. Güncelleme bitti zannettim fakat, şarj aletinin uç kısmı ve Itunes sembolü göründü. Itunes'tan güncellemeye devam etmem gerektiğini düşündüm. Denedim fakat güncelleme bitmesine yakın (9) hatasını alıyorum. İşim gereği rezervasyona dayalı çalıştığım için telefona mutlaka ihtiyacım var ve düğünüme 1 ay kaldı :) Çok ciddi anlamda zor durumdayım. Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ? Gerekirse telefonda görüşelim.

Merhabalar, bu durum birden çok nedenden dolayı olabilir:
  • iTunes güncel mi?
  • USB kablo orjinal mi yada sorunlu mu?
  • Bilgisayarın USB portlarından kaynaklı sorun olabilir. USB portlarından diğerlerini deneyin.
  • Telefonu yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Anlaşılır anlatımı için: iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı yeniden başlatma - Apple Destek
  • Son çare sıfırlama. Yeniden başlatmak için iTunes ile bilgisayara bağlı iken Ana Ekran ve Kilit tuşlarına kapanana kadar basılı tutun. Açıldığı zaman kilit tuşunu bırakın ve Ana Ekran tuşuna basmaya devam edin. DFU moduna alınmış olucak. iTunes yardımıyla telefonunuzu sıfırlayacaksınız. Eğer yedeğiniz yoksa maalesef verilerinizi kaybedeceksiniz.

Hocam yurt dışından gelen telefonlar 120 gün kullanım süresinden sonra hattı kapatır ve güncelleme almaz yapmanız gereken ise en geç 120 günlük bir pasaportla (hangi ülkeye gidildiği önemli değil) e devlet üzerinden telefonu kayıt ettirmeniz gerekmektedir bu işlemin fiyatı ise 139 tl dir
4s e 139 tl fiyatla düzeltip düzeltmemek tamamen size kalmıştır

meraba arkadaşlar cihazım iphone 6s aynı sorunu şu an bende yaşıyorum ne yaptıysam başaramadım her türlü kablo çeşit çeşit bilgisayar kullandım fakat cihazı restore edemedim çok acil yardımlarınızı bekliyorum

cihazda baseband arızası var... baseband chip değişmesi lazım... donanımsal yani... Büyük ihtimal cihazı yağmurda falan kullanmışsın yada su dökülmüş...

cihazda baseband arızası var... baseband chip değişmesi lazım... donanımsal yani... Büyük ihtimal cihazı yağmurda falan kullanmışsın yada su dökülmüş...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı