Rehber iOS'e IPA dosyası yükleme

Eymen Eker

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Bugün sizlere nasıl iOS, a IPA dosyası indirilir bunu göstereceğim.

Gerekenler: Bilgisayar PC/Mac ve bir iPhone (tabii ki).

İlk yapmanız gereken Sideloadly kurmaktır.

Sideloadly indirme linki;

• Windows 7 ve üstü gerekir.
  • macOS 10.12 sierra ve üstü gerektirir.
iCloud ve iTunes programını da indirelim.

İlk yapmanız gereken Sideloadly'yi kurmak.
Daha sonra sideloadly indirmeden sonra otomatik açılırsa Sideloadly'yi kapatın ve yönetici olarak yeniden çalıştırın.
Telefonu bilgisayara kabloyla takalım.

1679236793294.png

Eğer Sideloadly iPhone'unuzu algılamazsa iTunes'u güncelleyin.
Apple ID'mizi girelim.

1679236899262.png

Daha sonra IPA fotoğrafına tıklayalım.

1679236957887.png

Sonra açılan pencereden IPA dosyasını seçelim.

1679237080857.png

Ben Among Us hack dosyasını kullandım.
Dikkat! (Bazı IPA dosyaları virüs olabilir. Ama çok düşük şansla.)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
IPA dosyasına iki kez tıkladığımızda uygulamanın bilgileri gelecektir.

1679237273422.png

Seçtiğimizde start tuşuna basalım.

1679237303453.png

Bastığımızda şifre isteyebilir.
Şifremizi girelim.
Ben girmiştim o yüzden sormadı.
Eğer doğrulama kodu vb. gönderirse kabul edin.
Daha sonra yüklemeye başlacaktır.
En sonunda IPA dosyalarımız yüklenmiş olacaktır.
İşte bu nasıl IPA yükleyebildiğinizin bir rehberiydi.
Sorun olursa forum yorumlarına yazınız.
Görüşürüz!

Dosya Ekleri

• 1679237011962.png
    1679237011962.png
    40,4 KB · Görüntüleme: 197
Son düzenleyen: Moderatör:
IOS hakkında derin bir bilgim yok, yaklaşık bir buçuk aydır IOS kullanıyorum. Bunun için JailBreak falan gerekiyor mu veya ITunes tarafında bir şeye sebep oluyor mu? Garanti kapsamı dışında kalma gibi.

Öncelikle rehberiniz için elinize sağlık. IPA, IOS'un APK'sı gibi bir şey oluyor değil mi iOS hakkında pek bir bilgim yok bağışlayın.
Evet. IOS uygulama biçimi IPA.

IOS hakkında derin bir bilgim yok, yaklaşık bir buçuk aydır IOS kullanıyorum. Bunun için JailBreak falan gerekiyor mu?

Evet. IOS uygulama biçimi IPA.
Bu linkte "Jailbreak gerektirmez" yazıyor.

iOS hakkında derin bir bilgim yok, yaklaşık bir buçuk aydır iOS kullanıyorum. Bunun için Jailbreak falan gerekiyor mu veya iTunes tarafında bir şeye sebep oluyor mu? Garanti kapsamı dışında kalma gibi.

Evet. iOS uygulama biçimi IPA.

Hayır. Hiçbir şey olmuyor fakat garanti hakkında bilgim yok.

7 gün sonra uygulamaya giriş yapamıyorum, yedi günde bir bilgisayara bağlayıp uygulamayı tekrardan kurmam mı gerekli, sideloadly üzerinden verilerimi kaybetmeden bu işlemi nasıl yaparım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu sorunu ben de yaşamıştım. O cihazda hiç sideloadly çalıştıramadım.

7 gün sonra uygulamaya giriş yapamıyorum, yedi günde bir bilgisayara bağlayıp uygulamayı tekrardan kurmam mı gerekli, sideloadly üzerinden verilerimi kaybetmeden bu işlemi nasıl yaparım? Yardımcı olursanız sevinirim.
Cihazınızı bilgisayara kablo ile bağlayın, iTunes'tan Wi-Fi ile eşzamanlamayı açın.
Sonra Sideloadly'i açıp görev çubuğundaki ikonuna sağ tıklayıp Refresh All Manually'e tıklayın.
Kendisi uygulamaları yeniden imzalayacaktır.
Bu yeni bir özellik olduğu için Sideloadly'nizi en son sürüme güncellemeniz gerekebilir.
1693306713780.png

1693306688688.png

Son düzenleme:
Cihazınızı bilgisayara kablo ile bağlayın, ITunes'tan Wi-Fi ile eşzamanlamayı açın.
Sonra Sideloadly'i açıp görev çubuğundaki ikonuna sağ tıklayıp Refresh all Manually'e tıklayın.
Kendisi uygulamaları yeniden imzalayacaktır.
Bu yeni bir özellik olduğu için sideloadly'nizi en son sürüme güncellemeniz gerekebilir.

Hocam başka bir şekilde var mı yapımı kolay.böyle sınırsız olacak şekilde

Hocam başka bir şekilde var mı yapımı kolay Böyle sınırsız olacak şekilde.
Cihazınız ve sürümünüze bağlı olarak jailbreak yapın. Tweak olarak AppSync Unified ve Filza File Manager yükleyin. IPA dosyalarınızı Filza'dan cihaza yükleyebilirsiniz. Jailbreak gittiği zaman şimdi söylediğim yöntemle yüklediğiniz uygulamalar da gidebilir. Cihaza yeniden jailbreak atmanız gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı