IP adresi ile ne yapılabilir?

Atakan Kasırka

Hectopat
Merhaba. Bugün multi theft Auto oyununda server kurmak için kendi Wi-Fi IP'im üzerinden bu videoyu izleyerek yaptım ve açtım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sunucuyu Wi-Fi ipimden yaptım, Google'a IP adresim yazdım ve oradakinden yazdım. Sunucuyu kapatmak için sildim Control merkezinden ancak multi theft Auto server List'de sunucum gözüküyor ve Wi-Fi IP adresi yazıyor. Modemi kapatıp açtım IP adresim yazdım Google'a farklı eski IP adresim ile bir şey yapabilirler mi? Trojan vs yapabilirler mi ne yaparlar öğrenmek istiyorum, iyi günler.

Merhaba. Bugün multi theft Auto oyununda server kurmak için kendi Wi-Fi IP'im üzerinden bu videoyu izleyerek yaptım ve açtım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sunucuyu Wi-Fi ipimden yaptım, Google'a IP adresim yazdım ve oradakinden yazdım. Sunucuyu kapatmak için sildim Control merkezinden ancak multi theft Auto server List'de sunucum gözüküyor ve Wi-Fi IP adresi yazıyor. Modemi kapatıp açtım IP adresim yazdım Google'a farklı eski IP adresim ile bir şey yapabilirler mi? Trojan vs yapabilirler mi ne yaparlar öğrenmek istiyorum, iyi günler.

IP adresin ile hiçbir şey yapamazlar, rahat ol. Ayrıca girdiğin tüm siteler de senin IP adresini görür uygulamalar da. Yani sıkıntı yok, en fazla hangi mahallede yaşadığını öğrenirler.

IP adresin ile hiçbir şey yapamazlar, rahat ol. Ayrıca girdiğin tüm siteler de senin IP adresini görür uygulamalar da. Yani sıkıntı yok, en fazla hangi mahallede yaşadığını öğrenirler.

Hangi şehirde yaşadığını bile yanlış gösterebiliyor, ilçeyi gösterebiliyor bazen de yanlış çıkıyor.

Çok güzel *şeyler yapılır da kimsenin uğraşacağını düşünmüyorum. Ortalama bir firewall (windowsun ki) Ortalama bir AV (mesele defender) seni olası problemlerin %95'inden korur.

*Gerekli yazılım ve beceri ile, sistem açıklarını analiz eden, exploitleri kullanarak suistimal yaratan yazılımlar yardımı ile bilgisayarına erişim sağlayabilirler. Eğer static ipye sahipsen DDOS saldırısı ile networkünü kullanamaz hale getirebilirler. (Static ip kullanımı çok az olduğu için son yazdığımdan kurtulmak için sadece modemine reset atman yeterli)

Gerekli yazılım ve beceri ile, sistem açıklarını analiz eden, exploitleri kullanarak suistimal yaratan yazılımlar yardımı ile bilgisayarına erişim sağlayabilirler.
Hocam. 😄 Kimde var acaba o beceri? Hiçbir şey olmaz. Sistem açıklarını analiz eden exploitle IP adresiniz arasında pek bağ yok. IP adresini bilmeden de yapabilir yani onu.

En fazla ilini öğrenirler. Eğer yürekli biriyse DDoS atabilir. Statik IP kullanmıyorsanız modeme reset atarak sorunu çözersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı