Çözüldü IP adresim çalındı, ne yapmalıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

uçan tavuk

Centipat
Daha fazla  
Discord'da bir linke tıkladım ve IP adresim çalındı.

Ne yapmalıyım? IP adresimi değiştirirsem bir sorun oluşmaz mı? Çok korkuyorum.

Çözüm
Korkmanı gerektirecek durum yok. Aldığı Wi-Fi IP adresi ve Wi-Fi IP adresi konumu doğru gösterse de tam yerini doğru göstermez :D Sadece korkutmaya çalışmış, korkmanı gerektirecek bir durum yok dediğim gibi. İnternetin arkasındaki düğmesinden kapat aç yap, internet adresine tanımlanan Wi-Fi IP adresi değişecektir.
Son düzenleyen: Moderatör:
Discord'da bir linke tıkladım ve IP adresim çalındı.

Ne yapmalıyım? IP adresimi değiştirirsem bir sorun oluşmaz mı? Çok korkuyorum.

Öncelikle hocam IP adresi çalınmaz, bir başkası tarafından bulunabilir sadece. Sabit IP kullanmadığınız için modeminizin fişini çekip 15-20 saniye bekleyip tekrar takın IP adresiniz yenilenecektir.

Burada problem eğer IP adresinizi bulan kişi eğer IP üzerinden bilgisayarınıza vs erişebildiyse o sıkıntı. Tıkladığınız linkten sonra bilgisayarınızda garip davranışlar sezerseniz öncelikle bir virüs taraması yapmanızı tavsiye ederim, ondan sonra bilgisayardaki güvenlik önlemlerini artırın (mesela Güvenlik Duvarı yoksa kurun ve güvenlik seviyesini yükseğe alın).

Ama içiniz rahat edecekse format atın ve yeniden Windows kurun ondan sonra da ne olduğunu bilmediğiniz linklere tıklamayın.

Geri
Yukarı