IP adresim çalındı

yasha98

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bugün oyun oynarken arkadaşlarım bir adamla kavga etti. Sonrasında Discord'a YouTube linki gibi bir link atmış ama acayip belli ne olduğu, neyse işte linke tıklamışlar. Sonrasında adam IP adreslerini, yaşadıkları şehri ve internet sağlayıcısını gösteriyor. Ama bayağı dandik bir link Google da falan yani adamın belli çok anlamadığı korkutmak için yapıyor gibi düşünüyorum. Onu gördükten sonra direk modemlerini resetlettim ama arada 10 15 dk var çünkü biraz sonra gösterdi. Ama o aralıktan biraz korkuyorum bilen biri olursa diye(arkadaşları ile konuşmaya gitti onlar arasından çıkar diye) yine de çok bir şey yapamayacağının farkındayım ama tedirginlik var yine de.
Not: Gerçekten ben değilim yapan nasıl yaparsın falan demeyin yani :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemi resetledikten sonra IP adresiniz değişir.

@yasha98 en fazla DDoS atar. Acemiyse onu da yapamaz, kendisine DDoS atar :D Endişe edinecek bir durum yok. IP adresleri genelde dinamik oluyor ve IP adresiniz dinamik IP adresiyse, internete her res attığınızda IP adresiniz değişiyor. İnternetin arkasındaki düğmesinden kapatıp tekrardan açmanız yeterli olur.

Merhaba, bugün oyun oynarken arkadaşlarım bir adamla kavga etti. Sonrasında Discord'a YouTube linki gibi bir link atmış ama acayip belli ne olduğu, neyse işte linke tıklamışlar. Sonrasında adam IP adreslerini, yaşadıkları şehri ve internet sağlayıcısını gösteriyor. Ama bayağı dandik bir link Google da falan yani adamın belli çok anlamadığı korkutmak için yapıyor gibi düşünüyorum. Onu gördükten sonra direk modemlerini resetlettim ama arada 10 15 dk var çünkü biraz sonra gösterdi. Ama o aralıktan biraz korkuyorum bilen biri olursa diye(arkadaşları ile konuşmaya gitti onlar arasından çıkar diye) yine de çok bir şey yapamayacağının farkındayım ama tedirginlik var yine de.
Not: Gerçekten ben değilim yapan nasıl yaparsın falan demeyin yani :D

En fazla hangi ilde yaşadığını bulur bir şey olmaz modemi aç kapat.

Konuda belirttiğim gibi resetle ip adresini zaten değiştirmiştik. Sadece yine de hafif tedirgindim. Konuyu açıp hem biraz araştırma hem de sizin yorumlarınızı okuduktan sonra o da geçti zaten. Yardımınız için teşekkürler

Geri
Yukarı