IP adresim ile suç işlenebilir mi?

Dediğim gibi forum ismini maalesef veremem. Suç işlenir mi, işlenme ihtimali varsa nasıl engelleyebilirim? Bu sorularımın cevaplarını arıyorum.

Zamanında iletişim kurmak için vermiştim.
Bir arkadaşımız atmış benim başka yerde yazdığım mesajı. Bir sorun olmaz, IP adresi bilmeyle de bir şey olmaz.

İsteyen olursa ben buraya bile paylaşayım, o kadar abartıldığı gibi bir mevzu değil günümüzde. Her girdiğin site zaten IP adresini logluyor. Telefon numarasına da isim soyisim yazmayla bile ulaşabiliyorsun internette. Bu bilgileri biliyor diye suç işleyemez adına.

IP adresini bilse hiçbir şey yapamaz. Al benimki bu 78.171.186.91.

Aynı ağa bağlı olursa evet suç işleyebilir. Sonuçta senin aboneliğine ait bir IP'den çıkış yapıyor internete, suçu da o IP adresinden işliyor.

Bir arkadaşımız atmış benim başka yerde yazdığım mesajı. Bir sorun olmaz, IP adresi bilmeyle de bir şey olmaz.

İsteyen olursa ben buraya bile paylaşayım, o kadar abartıldığı gibi bir mevzu değil günümüzde. Her girdiğin site zaten IP adresini logluyor. Telefon numarasına da isim soyisim yazmayla bile ulaşabiliyorsun internette. Bu bilgileri biliyor diye suç işleyemez adına.

IP adresini bilse hiçbir şey yapamaz. Al benimki bu 78.171.186.91.

Aynı ağa bağlı olursa evet suç işleyebilir. Sonuçta senin aboneliğine ait bir IP'den çıkış yapıyor internete, suçu da o IP adresinden işliyor.

Teşekkür ederim. Umarım bir sıkıntı olmaz. Hali hazırda suç işlenip üzerime atılma durumu olmadı. Fakat olması muhtemel. Eğer ki suç işlenip üzerime atılırsa, burada açtığım konu delil yerine geçermi sizce? Hackten vs. gram anlamam. Format atmak için bile bilgisayarcıya gidiyorum. Bilişim suçundan yargılanmam komik olur

Teşekkür ederim. Umarım bir sıkıntı olmaz. Hali hazırda suç işlenip üzerime atılma durumu olmadı. Fakat olması muhtemel. Eğer ki suç işlenip üzerime atılırsa, burada açtığım konu delil yerine geçer mi sizce? Hackten vs. gram anlamam. Format atmak için bile bilgisayarcıya gidiyorum. Bilişim suçundan yargılanmam komik olur.
Delil niyetine geçer mi bilmem fakat verdiğiniz bilgilerle emin olun bir şey olmaz orası kesin. Ad soyad, telefon numarası, IP adresi kolayca ulaşılabilecek şeyler yani sorun olmaz. Üstünüze de zaten suç atamaz yalnızca bu bilgilerle.

Yeni konular

Geri
Yukarı