IP adresim sıkıntıda olabilir mi?

Hocam pardon biraz geç gördüm oyun gayet keyifli güzel ancak oyunda adınızı Türkçe yapmanızı pek tavsiye etmem eğer karşı tarafa Türk gelirse en küçük hareketinizde küfür yiyorsunuz onun dışında güzel bir oyun oyunda sadece 3 arızalı tiple karşı karşıya geldim hepsi de Türk.
Anladım hocam çok sağ olun tavsiyeleriniz için.

Bir sorun olmaz. Oyundaki IP adresinizi başkası öğrenemez. (Minecraft tarzı topluluk Server'ı açılabilen ve topluluk serverına bağlandığın oyunlarda server yetkilisi IP adresini görebilir)

Statik IP almadığınız sürece CGNAT IP birçok kişiye dağıtılır hayır bulamazlar.

CGNAT ile dinamik IP bambaşka şeyler. CGNAT, aynı IP'nin aynı anda birden fazla kişiye dağıtılması oluyor. Dinamik IP ise aynı IP anlık olarak sadece 1 müşteriye veriliyor ama bu IP adresi değişebiliyor. Örnek vermek gerekirse CGNAT'ta port yönlendirmesi yaptığın zaman yaptığın servis ile uzaktan bağlantı kurulamazken CGNAT olmayan dinamik IP alan müşteride bağlantı kurulur fakat IP adresi sürekli değişir örneğin modemin kapatılıp açılması gibi durumlarda. Statik IP'de ise IP adresi aynı kalır ve lokaldeki servislere uzaktan erişim sağlanabilir.

Anladım hocam çok sağ olun tavsiyeleriniz için.

Rica ederim hocam.

Bir sorun olmaz. Oyundaki IP adresinizi başkası öğrenemez. (Minecraft tarzı topluluk Server'ı açılabilen ve topluluk serverına bağlandığın oyunlarda server yetkilisi IP adresini görebilir)

CGNAT ile dinamik IP bambaşka şeyler. CGNAT, aynı IP'nin aynı anda birden fazla kişiye dağıtılması oluyor. Dinamik IP ise aynı IP anlık olarak sadece 1 müşteriye veriliyor ama bu IP adresi değişebiliyor. Örnek vermek gerekirse CGNAT'ta port yönlendirmesi yaptığın zaman yaptığın servis ile uzaktan bağlantı kurulamazken CGNAT olmayan dinamik IP alan müşteride bağlantı kurulur fakat IP adresi sürekli değişir örneğin modemin kapatılıp açılması gibi durumlarda. Statik IP'de ise IP adresi aynı kalır ve lokaldeki servislere uzaktan erişim sağlanabilir.

Teşekkürler hocam.

Ben dinamik IP ile CGNAT aynı şeyler mi yazmışım yukarıda? Türk Telekom dışında neredeyse dinamik IP veren firma kalmadı. Bu yüzden statik IP almadıysanız CGNAT yazdım.

Kanzi adam nasıl bulsun 7 cihan siber güvenlik uzmanı getirsen böyle bir şey olması mümkün değil IP adresin 3. kişi sunucularda tehlikeye girebilir sadece girse bile Max olay IP adresinin ana makinesine saldırı yapmaktır çok kasma yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı