IP adresimi gören birisi ne yapabilir?

AL1..

Hectopat
Makaleler
1
Bugün evimize bir çocukla misafir geldi. Saatler geçmişti ve çocuk internetim izin şifresini istedi. Şifreyi verdim. Sonra telefonundan bir programa girdi ve bizim internete bağlı olan tüm aygıtları (modem dahil) IP adresleriyle beraber gösterdi. Sonra biraz korktum açıkçası. Ve çocuğa; "ne yapıyorsun sen? Ne işe yarıyor o program?" diye sordum. Dedi ki "güvende olmanı falan sağlıyor." dedi. Daha da sordum ve dedi ki; "aygıtın ekranını gösteriyor falan, hack falan." sonra korktum bayağı. Sizce bu çocuk ne yapabilir? Sadece IP adresiyle ve bir program aracılığı ile aygıtın ekranını görüntüleyebilir mi? Şu an hala buradalar ve internetim çok yavaşladı ve sonra internet gitti. Sonra telefon şifremi istedi girdim ve oldu. Sadece bunu yapabiliyor sanırsam.

Son düzenleme:
Bugün evimize bir çocukla misafir geldi. Saatler geçmişti ve çocuk internetim izin şifresini istedi. Şifreyi verdim. Sonra telefonundan bir programa girdi ve bizim internete bağlı olan tüm aygıtları (modem dahil) IP adresleriyle beraber gösterdi. Sonra biraz korktum açıkçası. Ve çocuğa; "ne yapıyorsun sen? Ne işe yarıyor o program?" diye sordum. Dedi ki "güvende olmanı falan sağlıyor." dedi. Daha da sordum ve dedi ki; "aygıtın ekranını gösteriyor falan, hack falan." sonra korktum bayağı. Sizce bu çocuk ne yapabilir? Sadece IP adresiyle ve bir program aracılığı ile aygıtın ekranını görüntüleyebilir mi?
Hiçbir şey yapamaz rahat olun.

Bugün evimize bir çocukla misafir geldi. Saatler geçmişti ve çocuk internetim izin şifresini istedi. Şifreyi verdim. Sonra telefonundan bir programa girdi ve bizim internete bağlı olan tüm aygıtları (modem dahil) IP adresleriyle beraber gösterdi. Sonra biraz korktum açıkçası. Ve çocuğa; "ne yapıyorsun sen? Ne işe yarıyor o program?" diye sordum. Dedi ki "güvende olmanı falan sağlıyor." dedi. Daha da sordum ve dedi ki; "aygıtın ekranını gösteriyor falan, hack falan." sonra korktum bayağı. Sizce bu çocuk ne yapabilir? Sadece IP adresiyle ve bir program aracılığı ile aygıtın ekranını görüntüleyebilir mi?

Git modemin fişini çek 15 sn bekle tekrar tak. IP adresin değişir statik IP değilse. Pek bir şey yapamaz çok yüksek bir bilgisi yoksa en fazla DDoS atar o da interneti yavaşlatır.

Hiçbir şey yapamaz. Adres de bulamaz. En fazla yaşadığın şehri bulur. DDoS saldırısı yapıp interneti düşürebilir, ama modemi kapatıp açınca düzelir.

Standart kullanıcı değilsen, port olaylarıyla uğraştıysan; açık port var ise kullanabilir. Hiç uğraşmadıysan açık portun yoktur zaten.

Modemi kapatıp açarsan IP adresin değişir.

Pek bir şey yapamaz. Modeminizi kapatın 15-20 saniye bekleyin ve yeni IP adresiniz hayırlı olsun. O çocuğun cihazını da atın isterseniz internetten.

Pek bir şey yapamaz. Modeminizi kapatın 15-20 saniye bekleyin ve yeni IP adresiniz hayırlı olsun. O çocuğun cihazını da atın isterseniz internetten.
Nasıl atabilirim?
O çocuğun telefonuna dokunmadan nasıl internetimi onun telefonundan kese bilirim?

O bakdığı modem arayüzü veya anakartlarda olan internet yönetimini özelleştirmeni sağlayan uygulamalardan biridir bir şey yapamaz merak etmeyin 192.168.1.1'deki mantığın programlanmış hali bağlı cihazları verilen paketleri vb. görebilir ama bir şey yapamaz kolay değil o işler :D

Yeni konular

Geri
Yukarı