IP modeme dokunmadan değiştirilir mi?

Evet bu mümkün. Modeme bağlı olan her hangi bir cihaz ile, telefon, bilgisayar vb... Modem arayüzüne giriş yapıyorsunuz. Oradan da DSL bağlantısını önce disconnect sonra connect :) Ya da Türkçe olarak baglantiyi kes / bağlan. Bu şekilde IP adresi degisir. Statik degilse 😆

Evet bu mümkün. Modeme bağlı olan herhangi bir cihaz ile, telefon, bilgisayar vb... Modem arayüzüne giriş yapıyorsunuz. Oradan da DSL bağlantısını önce disconnect sonra connect :) ya da Türkçe olarak baglantiyi kes / bağlan. Bu şekilde IP adresi degisir. Statik degilse 😆

DSL bağlantısını nereden bulacağım yazar mısınız? Çünkü bulamadım da Türk Telekom arayüzünden.

DSL bağlantısını nereden bulacağım yazar mısınız? Çünkü bulamadım da Türk Telekom arayüzünden.

Bak öyle bir şey de vardı :) 2 tane metod var. Birincisi benim anlattığım şekilde. Modem'e bir cihaz üzerinden bağlanıp arayüzüne giriş yaparak DSL bağlantısını koparıp tekrar bağlanabilirsin. Bu bahsettiğim Telekom arayüzü değil. Modem'in arayüzü :) Diğer türlü Telekom online işlemler uygulamarı üzerinden giriş yaparak modemini baştan başlatabilirsin. Bu şekilde tekrar başladıktan sonra yeni bir IP atanacaktır.

Bak öyle bir şey de vardı :) 2 tane metot var. Birincisi benim anlattığım şekilde. Modem'e bir cihaz üzerinden bağlanıp arayüzüne giriş yaparak DSL bağlantısını koparıp tekrar bağlanabilirsin. Bu bahsettiğim Telekom arayüzü değil. Modem'in arayüzü :) diğer türlü Telekom Online işlemler uygulamarı üzerinden giriş yaparak modemini baştan başlatabilirsin. Bu şekilde tekrar başladıktan sonra yeni bir IP atanacaktır.

Mobilmi yoksa evde internet ile ve telefondan halledebiliyor muyuz?

Geri
Yukarı