iPad 2021 64 GB vs 256 GB

devilbaby

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar tek amacı üniversitede not tutmak olan bir tablet almayı düşünüyorum. İhtiyacım olmayan veya kullanmayacağım özelliklere boşuna para vermemek için araştırma yaptım. Felsefe öğrencisi olduğum için kullanacağım uygulamalar not tutma programları ve Microsoft Office programları olacaktır. YouTube'dan birkaç video izleyince bana iPad 9.nesil'in yeteceğini öğrendim. Kararsız kaldığım nokta 64 GB mı 256 GB mı olması gerektiği normalde 256 GB'a param yetiyor ama aradaki fiyat farkı 1700 lira bana bu GB farkı için aşırı fazla geliyor bende şöyle düşündüm 64 GB tablet +Google Drive 2TB'lık plan alsam daha mantıklı olduğuna karar verdim bu tableti Max 5 yıl kullanacağım Google Drive 2TB 5 yılda 1500 TL gibi bir ücret ödeyeceğim ama Apple'ın verdiği alanın 10 katı ama şu konuda kararsız kaldım 1 2 aylık not tutma dosyaları not tutma uygulamaları slaytlar resimler bazı kısa videolar ve 3 4 yıllık iOS güncellemesi için 64 GB alan yeterli olur mu şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim bir daha belirtmek isterim ki bu tablet de oyun oynanmayacak yani oyun için alan gitmeyecek.

Yeterli olur. Notability veya Good Notes pek fazla alan kaplamıyor. İleride dosyalarınız için 50 veya 200 GB iCloud+ alırsınız.

4 5 yıllık süredeki güncellemeler için daha çok endişeleniyorum aslında.
16 GB cihazlar bile zorlayınca güncelleme alıyor. iPadOS’un boyutlarının iOS’tan farkı yok.

Teşekkürler büyük ihtimalle 64 GB alacağım gibi duruyor.
64 GB’ı dolduramayacaksınız bile bence, kullanım amaçlarınız benimkiyle aynı olacak. :) Bu senaryoda ben 25 GB’ı bile geçemedim.

64 GB denilen cihazın kullanılabilir alanı 53 GB. iPadOS 13 GB yer kaplıyor. Kaldı mı geriye 40 GB. Aleti en az 7-8 sene kullanırsın. Bu sürede hiç mi oyun oynamıycaksın ya da çizim-tasarım işiyle uğraşmıycaksın. Apple'ın üstün olan yönü uygulama mağazası. Hiç mi yer kaplayacak uygulama indirmeyeceksin. Eğer öyleyse niye tonla para sayıp iPad alıyorsun, git Huawei matepad al. Derdin sadece not tutmaksa polypad bile işini görür.

Son düzenleyen: Moderatör:
64 GB hiç tereddüt etmeden alabilirsiniz.

Geri
Yukarı