iPad 9.nesil alınır mı?

Agmet

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar dijital çizime başlamak istediğim için iPad almak istiyorum fakat kararsız kaldım. 9.nesil iPad iş görür mü sizce?

Almışken 10. nesil alınabilir. Ama eğer bütçen yüksekse Air modellere de bakılabilir. Bütçeni yazman lazım.

Kanka bütçe sıkıntım yok sadece profesyonel olarak çizim yapmadığım için güçlü bir cihaza ihtiyacımın olmadığını düşünüyorum. O yüzden 9.nesil alırsam eğer 12kya kılıfı ve kalemi ile hallediyorum.

Almışken 10. nesil alman daha mantıklı olur. 2021 yılında çıktı 9. nesil, yavaştan güncelleme ömrünü tamamlıyor.

Daha 2 yıl oldu çıkalı en az 3 yıl daha güncelleme alacak 9. nesil.

Elbette daha uzun alacak fakat durumu varken neden daha uzun vadeli bir cihaz almasın? Yoksa iPad 6. nesil de hala güncelleme alıyor ve kalem desteği var, ben kullanıyorum. Ama almasını önermiyorum.

iPad'lerin gerçekten çok uzun ömrü var. Belki artık çizim, edit falan yaptırmaz ama hala multimedya ve eğlence amaçlı kullandığım, arada sırada yazılı işler yaptığım bir iPad Air 2 var. 2015'te almıştım. iOS 16'yı almadı ama çok umrumda da değil açıkçası. Nihayetinde 8 yıllık cihaz kullanıyorum. Alınabilecekse 10. nesil tavsiye ederim ben de ama ihtiyaçlarını göreceğini düşünüyorsa elbette 9. nesil de alabilir arkadaş. Gayet uzun ömürlü olacağından emin olabilirsin.

IPad'lerin gerçekten çok uzun ömrü var. Belki artık çizim, edit falan yaptırmaz ama hala multimedya ve eğlence amaçlı kullandığım, arada sırada yazılı işler yaptığım bir iPad Air 2 var. 2015'te almıştım. iOS 16'yı almadı ama çok umurumda da değil açıkçası. Nihayetinde 8 yıllık cihaz kullanıyorum. Alınabilecekse 10. nesil tavsiye ederim ben de ama ihtiyaçlarını göreceğini düşünüyorsa elbette 9. nesil de alabilir arkadaş. Gayet uzun ömürlü olacağından emin olabilirsin.

Uzun ömürlü olması için 10. nesil almak tabii ki daha mantıklı ama bilemedim kararsız kaldım.
12kya satılıyor 64 GB olan modeli.

Elbette daha uzun alacak fakat durumu varken neden daha uzun vadeli bir cihaz almasın? Yoksa iPad 6. nesil de hala güncelleme alıyor ve kalem desteği var, ben kullanıyorum. Ama almasını önermiyorum.

64 GB'lık Air almayı düşündüm ama 64 GB bana yeter mi acaba?

Uzun ömürlü olması için 10. nesil almak tabii ki daha mantıklı ama bilemedim kararsız kaldım.
12kya satılıyor 64 GB olan modeli.

64 GB'lık Air almayı düşündüm ama 64 GB bana yeter mi acaba?
64 GB cidden az kalıyor şu dönemde. Birazcık keyfin gelse iki Arcade oyunu oynayayım desen rahat 10 GB harcıyor zaten. Üstüne uygulamalar da cabası.

9 al geç kanka, 10. Nesil'in çok ters özellikleri var ve ekranı lamine değilken 3 lira daha verip almanın manası yok. Kalemi de zaten 1. nesil yani çizim olarak hiçbir katkısı yok sana, işlemci desen A14 ile A13 arası bir fark yok. Sadece ekranı daha güzel görünüyor diye alacaksan biraz daha koyup Air modelini al o her şeyiyle çok iyi ve gerçekten bir başka IPad'in yüzüne bakmazsın üzün süre. Tabii az bir şey kullanıp kenara atma ihtimalin varsa gene kesinlikle git ve iPad 9 al, oyun performansı bile çok iyiyken senin işlerini rahatlıkla halleder. (64 GB al, eğer içini video editing yapıp içerikle doldurmayacaksan yeterli olur)

64 GB cidden az kalıyor şu dönemde. Birazcık keyfin gelse iki arcade oyunu oynayayım desen rahat 10 GB harcıyor zaten. Üstüne uygulamalar da cabası.

Evet bu da var, editing dışında bir sürü oyun da denenecekse o zaman 64 olmaz. Apple da az değil ha, 8. nesil de 128 GB model varken şu 9'a koymaması tamamen satışları baltalanmasın diye de neyse.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı