iPad 9. Nesil vs. 10. Nesil

iPad Pro almanızı tavsiye ederim. Bu bahsettiğiniz iPad modelleri içerik üretmekten ziyade içerik tüketmek için daha uygun.

7 Eylül'de Apple Etkinliği var, orada duyurulacaktır. Yalnız aklında olsun söylentilere göre 9. neslin 320 dolarlık fiyatına 80-100 dolar civarında bir zam ihtimali varmış 10. nesil için. Etkinliğe oldukça kısa bir süre olduğu için 10. nesil duyurusunu beklemek mantıklı fakat fiyatlar yerinde durmuyor. 9. nesil daha 1-2 hafta önce PT'de eğitim indirimiyle 5750 lirayken şimdi 6150 liraya çıkmış.

Eğer çizim işini profesyonel olarak değil de hobi olarak yapıyorsan gayet yeterli olur diye düşünüyorum. Ekranın Air ve Pro gibi lamine olmaması bir eksi tabi bu konuda ama dediğim gibi işini göreceğini düşünüyorum. Çizim yapmasam da not almak için fazlasıyla kullanıyorum ben de 9. nesli ve fazlasıyla memnunum diyebilirim. Kafanın rahat etmesi açısından da internetten 9. nesil cihazı çizim için kullanan insanların yorumlarına, videolarına bakmanı öneririm.

Öyleyse başlangıç için 9. nesil yeterli olur bence. Bu işten ciddi bir gelir elde etmeye başladığında ve artık elindeki cihaz yeterli gelmediğinde elindekini satıp Pro'ya geçmek çok daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı