iPad 9. nesil vs iPad Air 5

CyberTigin

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, tıp fakültesi öğrencisiyim notlarımın çıktılarının çok birikmesinden ve bana yük olmasından ötürü tablet almaya karar verdim. 9. nesil ile Air 5 arasında şu an 6500 lira kadar bir fark var. Ancak Air 5 aldığım zaman AirPods 2. nesil kulaklık hediye olarak veriliyor. Ben Air 5 almayı düşünüyorum kalemin kablosuz daima şarjda olmasının büyük avantaj olduğunu düşünüyorum ancak bir yandan da bu kadar fiyat farkı vermeye değer mi diye düşünüyorum. İşlemcilerinde bariz güç farkı varmış bu ürünün ömrüne ne kadar etki eder? Bu ürünler için kaç yıl güncelleme sözü verildi? Sizce hangisini neden almalıyım?

iPad Air 5 daha uzun soluklu bir cihaz olacaktır. M1 yalnızca performans açısından değil, ileride iPad ile MacBook arasındaki çizgiyi daha berrak bir hale getirmek için de önemli bir adım.

Gelecekte iPad Air 5 çok daha farklı kullanım senaryoları kazanabilir. Bütçeniz varsa kesinlikle iPad Air 5 alın. Zaten değer kaybeden bir şey de yok. Türk lirası bazında her türlü kârda olacaksınız.

iPad Air 5 daha uzun soluklu bir cihaz olacaktır. M1 yalnızca performans açısından değil, ileride iPad ile MacBook arasındaki çizgiyi daha berrak bir hale getirmek için de önemli bir adım.

Gelecekte iPad Air 5 çok daha farklı kullanım senaryoları kazanabilir. Bütçeniz varsa kesinlikle iPad Air 5 alın. Zaten değer kaybeden bir şey de yok. Türk lirası bazında her türlü kârda olacaksınız.

Evet bütçem var 9. Nesilden 1 sene bile daha fazla stabil çalışsa o parayı vermeye değecektir diye düşünüyorum. Sanırım herkes Air 5'in M1 sayesinde daha uzun süre stabil çalışacağını düşünüyor.

Hocam Air 5 uzun soluklu olacaktır. Nereden alacaksınız? Apple sitesinden mi yoksa mağazalardan mı?
En ucuz Apple sitesinde ve airpods 2. Nesil hediye ediyorlar.

Apple sitesinden iPad Air 5 256GB + 2. Nesil Kalem + Hediye 2. Nesil airpods aldım. 16.770 TL tuttu. Amazondan ithal kağıt hissiyatlı koruyucu ve kılıf aldım toplam bana maliyeti düz 17.000 TL oldu. 256 GB alma sebebim drive işleri ile uğraşmayı sevmiyorum. Air seçme sebebim ise M1 işlemcinin A13 ten çok daha iyi olduğunun söylenmesiydi. 256 GB 9. Nesil ile arasında 6 bin lira gibi bir fark vardı. Air'ın bundan fazlası
1- İşlemci
2- Kalem kablosuz olarak daima şarj halinde olarak kalıyor diğerinde şarj soketine takılmalı.
3- Type C şarj girişi var.
4- Ekran 2K
5- Ekran bir bütün home tuşu yok.
6- Hediye airpods 2. Nesil veriliyor. (2600TL)
Tüm bunların içerisinde en çok kalem ve işlemci beni cezbetti. İşlemci sayesinde cihazın daha uzun ömürlü olacağında neredeyse herkes hemfikir. Bu yüzden aradaki fiyat farkını ödeyerek Air 5 256GB modelini aldım.

Son düzenleme:
En ucuz Apple sitesinde ve AirPods 2. nesil hediye ediyorlar.

Apple sitesinden iPad Air 5 256 GB + 2. nesil kalem + hediye 2. nesil AirPods aldım. 16.770 TL tuttu. Amazon'dan ithal kağıt hissiyatlı koruyucu ve kılıf aldım toplam bana maliyeti düz 17.000 TL oldu. 256 GB alma sebebim Drive işleri ile uğraşmayı sevmiyorum. Air seçme sebebim ise M1 işlemcinin A13'ten çok daha iyi olduğunun söylenmesiydi. 256 GB 9. nesil ile arasında 6 bin lira gibi bir fark vardı. Air'ın bundan fazlası.
1- işlemci.
2- kalem kablosuz olarak daima şarj halinde olarak kalıyor diğerinde şarj soketine takılmalı.
3- Type-C şarj girişi var.
4- ekran 2K.
5- ekran bir bütün Home tuşu yok.
6- hediye AirPods 2. nesil veriliyor. (2600TL)
Tüm bunların içerisinde en çok kalem ve işlemci beni cezbetti. İşlemci sayesinde cihazın daha uzun ömürlü olacağında neredeyse herkes hemfikir. Bu yüzden aradaki fiyat farkını ödeyerek Air 5 256 GB modelini aldım.

Güle güle kullanın hocam. Hayırlı olsun.

Ben klavye işini hiç anlayamadım ya. Klavye ekleyince fiyatta çok fark oluyor maalesef.

Güle güle kullanın hocam. Hayırlı olsun.

Ben klavye işini hiç anlayamadım ya. Klavye ekleyince fiyatta çok fark oluyor maalesef.

Teşekkürler. Ben de klavye almadım. Kalem ile kullanmaya devam edeceğim. Eski bir laptopum var onunla da anlık bilgisayar işlerimi halletmeyi planlıyorum.

Geri
Yukarı