iPad 9 vs iPad Air 5. Nesil

patrikk

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Pano Montörlüğü - Otomasyon
Merhaba. Tablette genel amacım, Procreate kullanmak, film izlemek. Çok nadir oyun oynarım (sosyal medya kullanımı).
Gerçekten Procreate uygulamasını günde 4-5 saat kullanıyorum. iPad Air ve iPad arasında fiyat olarak 5.000₺ kadar bir fark var. Sizce değer mi? Hangisi tercih edilmeli? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Tablette genel amacım, Procreate kullanmak, film izlemek. Çok nadir oyun oynarım (sosyal medya kullanımı).
Gerçekten Procreate uygulamasını günde 4-5 saat kullanıyorum. iPad Air ve iPad arasında fiyat olarak 5.000₺ kadar bir fark var. Sizce değer mi? Hangisi tercih edilmeli? Şimdiden teşekkür ediyorum.
Bence bu yıl çıkacak olan iPad 10'u bekleyin, içinde A14 Bionic çipi olacak.

Bence iPad Air 5. nesil daha mantıklı. iPad 10. nesilde A14 CPU olsa dahi Air 5. nesildeki M1 CPU'nun yanına yaklaşamaz.
Tabletlere M1 çipin fazla geldiğini düşünüyorum, kaldı ki fiyatı da daha düşük olacak iPad 10'un. Bu arada demeyi unuttum, Apple Pencil 2 uyumluluğu açısından da iPad Air alabilirsin Procreate için.

M1 varken ,A14 tavsiye etmek... Nasıl bir kafa ya?
Arkadaş A13'lü iPad 9 ile M1 çipi karşılaştırmış?

Tabii ki Air 5. Procreate kullanıyorum demiş siz 1.nesil Apple Pen destekleyen cihaz öneriyorsunuz. M1 Air al uzun yıllar sıkıntı yaşamadan kullan.

Tabletlere M1 çipin fazla geldiğini düşünüyorum, kaldı ki fiyatı da daha düşük olacak iPad 10'un. Bu arada demeyi unuttum, Apple Pencil 2 uyumluluğu açısından da iPad Air alabilirsin Procreate için.

Arkadaş A13'lü iPad 9 ile M1 çipi karşılaştırmış?
Arada yükseltmeye değecek bir fark yok A13 ile A14 arasında. Sizin M1 için düşündüğünüz şeyin hiçbir önemi yok. M1 parasını hakediyor.

Arada yükseltmeye değecek bir fark yok A13 ile A14 arasında. Sizin M1 için düşündüğünüz şeyin hiçbir önemi yok. M1 parasını hakediyor.
iPad 10, 1 yıl daha fazla güncelleme alacak. Bu arada yanlış anlaşılmasın ben de iPad Air 5 öneririm fakat arkadaş kendisi iPad 9'u da koymuş karşılaştırmaya. iPad 9 alınacağına iPad 10 alınır.

Kendime de Air 5 alıcam yani.

Hala almadıysanız ve dijital çizim için alınacaksa Air. Net, ben de Procreate ve Fresco için 9 almıştım ama kız arkadaşımın Air'ı ile çizerken aldığım hazzın ve rahatlığın yarısı yok iPad 9'da. Lamine ekran olayı tabii ki :)

Geri
Yukarı