iPad 9. nesil vs Matepad 11

Talha4142

Decapat
Daha fazla  
Derslerde kullanmak için PDF vb uygulamalarını açmak için tablet almayı düşünüyorum. iPad 9. nesil ile Huawei matepad 11 arasında kaldım. IPad'in eksikliği kalem ve klavye olmaması. Huawein eksikliği tanımadığım bir işetim sistemi ve galiba bazı uygulamaları indiremiyoruz. Saatim ve dizüstü bilgisayarım Huawei olduğu için markayı almaya daha yakınım fakat son olarak size de danışmak istedim. Genel özellik olarak Huawei'in ezici üstünlüğü var.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPadOS üzmez, Apple tablet işini cidden iyi yapıyor. Bunu bir iPad üzerinden yazdığımı belirtmek isterim.

iPad uzun süreler boyunca destek alacak ve yine uzun süreler boyunca stabil çalışacak.

Derslerde kullanmak için PDF vb uygulamalarını açmak için tablet almayı düşünüyorum. iPad 9. nesil ile Huawei matepad 11 arasında kaldım. IPad'in eksikliği kalem ve klavye olmaması. Huawein eksikliği tanımadığım bir işetim sistemi ve galiba bazı uygulamaları indiremiyoruz. Saatim ve dizüstü bilgisayarım Huawei olduğu için markayı almaya daha yakınım fakat son olarak size de danışmak istedim. Genel özellik olarak Huawei'in ezici üstünlüğü var.

Matepad 11 alın.

Ben de 8. nesil iPad var kardesime matepad11 aldim huwaienin klavye+kalemi ile. IPad'in bir olayı yok eklentileri korkunç pahalı ekran vasat yani alıştığımız 60Hz FHD batarya cok geç doluyor hızlı şarj yok tek olayi işletim sistemi

Matepad11 özellik olarak iPad Air ile kapışır hatta bazı alanlardada baskın gelir iPad bu cihazın segmenti değil.

Pdf için Huawei iyi bence, hem ekran olarak hem ses performansı olarak iPad 9'dan çok üstün bir cihaz ama uygulama desteği biraz sıkıntılı. Mesela ben .ppt/pptx açan not defteri bulamadım, WPS'yi not almak için sevmedim.

İşletim sistemi olarak iPad önde olsa da kalem masrafını da düşünmeniz gerekecek. Kalemsiz not tutmak cidden zorlar. Ama yazılım konusunda (parayı verince) iPad'de istediğiniz şeyler olurken Matepad'de olmama ihtimali var.

Klavye kullanınca bağımlılık yapıyor ama hiç kullanmamış birisi eksikliğini hissetmez, almadan önce ne gerek var diyordum ama şimdi hep yanımda taşıyasım geliyor.

huawei' in uygulama desteği konusunda ki eksikliğinden dolayı huawei almaktan vazgeçtim. ipad 10. nesili bekleyeceğim.

Onları ekleyebiliyorsunuz. Bir tane uygulama vardı.
Şuan aktif Huawei kullanıcısı mısınız? Şuan Huawei de uygulamalar kafamı çok karıştırıyor. Huawei markasını severek kullanıyorum fakat harmony çok problemli geliyor gözüme son 1 yıldır hakkında hiçbir video çekilmemiş.

Onları ekleyebiliyorsunuz. Bir tane uygulama vardı.
Kalemi bile olmayan, ekran gövde oranı çağ dışı olan iPad'i almak istemiyorum fakat Huawei işletim sistemi insanın kafasını karıştırıyor. Hayatımda bir teknolojik ürün alırken hiç bu kadar kararsız kalmamıştım.

Geri
Yukarı