iPad 9 vs matepad 11

Şu an Apple,Türkiye pazarında söz ettiğin cihazı 200TL zararına satıyor. Apple'ın bazı ürünlerinde bu zarar 2800 tl'yi bulabiliyor. O nedenle bir fiyat revizyonuna gideceğini düşünüyorum.
Şu an cihazda 1313 TL vergi var. Vergi dilimlerinde yapılacak indirim ile fiyatının çok fazla düşeceğini sanmıyorum Çünkü ürün Türkiye pazarında zararına satış yapılıyor.
Vergi dilimleri sıfırlanırsa fiyatlar sabit kalabilir.
Ürünü alma imkanın varsa almanı tavsiye ederim.

Ekim sonu-Kasım başı gibi Mevcut iPad Pro ve 14-16" Macbook M2 işlemci ailesiyle güncellenecek burada kesinlikle ürünlerde iPhone 14 çıkışında iPad'lere ve Macbooklara henüz yapılmamış zam yapılacaktır diye düşünüyorum. Geç kalmamanda fayda var ama bunu kimse bilemez tabii ki.
Evet. Şu an Macbook Air M2, Türkiye pazarında eğitim kampanyası ile 2902 TL zararına satılıyor.

Forumda iPad 9'un matepad 11'den iyi olduğunu savunanlar vardi. Üsenmedim gittim Teknosa'ya kıyaslama için iPad 9'u direk eledim zaten. iPad Air 5 ile matepad ekran karsilastirmasini videolarda IPad'in kücülmesini 2 fotografta göstereceğim. Kuş olan matepad 11 fil olan iPad Air 5. iPad 9'u çekme ihtiyaci duymadim o kadar kalitesizki ugrasmak istemedim.
Video
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• IMG_20221002_234119.jpg
    IMG_20221002_234119.jpg
    292,4 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG_20221002_234101.jpg
    IMG_20221002_234101.jpg
    238,5 KB · Görüntüleme: 96
Forumda iPad 9'un matepad 11'den iyi olduğunu savunanlar vardi. Üsenmedim gittim Teknosa'ya kıyaslama için iPad 9'u direk eledim zaten. iPad Air 5 ile matepad ekran karsilastirmasini videolarda IPad'in kücülmesini 2 fotografta göstereceğim. Kuş olan matepad 11 fil olan iPad Air 5. iPad 9'u çekme ihtiyaci duymadim o kadar kalitesizki ugrasmak istemedim.
Video
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İpad air 5'i keşke işlemci ve uzun ömürlülük olarak kıyaslayabilseydin.

Haklısın yorumlarımda belirtmedim o zaman simdi belirteyeyim. Evet iPad uzun ömürlü kaliteli sorunsuz cihaz buna zaten kimse bir şey diyemez. Ben olaya fiyat performans açısından bakınca bir ögrenci yazi yazmak, video edit, film ders gibi islemleri çok kolay sekilde 2 kat parayi vermeden yapabilir zengin insanlar zaten buraya gelipte kiyaslama gereği duymaz iPad Pro alir bakar rahatina. Şu an 7 bin TL'ye matepad 11 klavye kalem mouse cantayla birlikte veriyor. Ve kalitesi iPad 9tan kesinlikle 10 kat iyi. iPad Air 5'ten sadece üstüne basarak söylüyorum ekran olarak iyi islemci konusunda her zaman Apple kazanır bu kesin bir şey.

Ben hala ipad 9'un çok daha uzun ömürlü olacağı düşüncesindeyim. Evet matepad 11 belki kağıt üzerinde biraz daha güçlü olabilir. Ama bu gücünü 7 yıl sonra da minimum düzeyde azalma ile gösteremeyecekse ne anlamı var ki?
İpadOS işletim siteminin diğer işletim sistemlerine göre uzun yıllar boyunca çok daha optimize çalıştığı ortada.
Tercihlerine saygı duyuyorum. Ben olsam hiç düşünmeden İpad 9 alırdım.

Son düzenleme:
Ben hala iPad 9'un çok daha uzun ömürlü olacağı düşüncesindeyim. Evet matepad 11 belki kağıt üzerinde biraz daha güçlü olabilir. Ama bu gücünü 7 yıl sonra da minimum düzeyde azalma ile gösteremeyecekse ne anlamı var ki?
iPadOS işletim siteminin diğer işletim sistemlerine göre uzun yıllar boyunca çok daha optimize çalıştığı ortada.
Tercihlerine saygı duyuyorum. Ben olsam hiç düşünmeden iPad 9 alırdım.

Android olsa almazdım zaten. Huawei fanıda değilim sadece harmonyusu merak ettiğim için aldım şu an sıkıntı yok dediğin gibi yıllar sonra ne olur bilemem ama şu an en az 2 yıl en iyi kalitede bir tablet kullanacağımı biliyorum. Birazda ekran cezbetti beni Samsung Tab S8 Plus kalitesinde ekranı var belki de o yüzden övüyor olabilirim.

Sizce S7 FE ile IPad 9. Nesil arasından hangisi tercih edilmeli? 10. Nesil çıkacakmış eğer çıkarsa fiyatları nasıl olacak? IPad 9. Nesil'in 2. nesil Apple Pencil desteği ve lamine ekranının olmaması beni düşündürüyor. Kasım gibi alacağım. 10. nesil'de eğer kalın çerçeve olmazsa ve 2. nesil kalem desteği gelirse onu tercih ederim ancak fiyat artışı çok olursa sanırım Samsung'a kayacağım çünkü telefon, kulaklık, saat, televizyon gibi tüm ekosistemim şu an Samsung.

Sizce S7 FE ile IPad 9. Nesil arasından hangisi tercih edilmeli? 10. Nesil çıkacakmış eğer çıkarsa fiyatları nasıl olacak? IPad 9. Nesil'in 2. nesil Apple Pencil desteği ve lamine ekranının olmaması beni düşündürüyor. Kasım gibi alacağım. 10. nesil'de eğer kalın çerçeve olmazsa ve 2. nesil kalem desteği gelirse onu tercih ederim ancak fiyat artışı çok olursa sanırım Samsung'a kayacağım çünkü telefon, kulaklık, saat, televizyon gibi tüm ekosistemim şu an Samsung.
İpad 9.

Uzun ömürlülük bakımından İpad 9.
10. nesilde yüksek ihtimalle çerçeve kalınlığını azaltacaklardır. Ama ürünün fiyatının 7800-8500 TL civarında olacağını düşünüyorum. Çünkü şu an bile Türkiye pazarında zararına satış yapılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı