iPad 9 vs Huawei matepad 11

@Aykut Simsek ne amacla kullanacaksınız?

En büyük amacım duzenli bir ajanda misali not tutmak, plan program yapıp düzenli bir şekilde gorebilmek, ders çalışmak olacak kalemiyle birlikte tabii.

Merhabalar, benim bütçem arttığı için ben iPad Air 5 almayı düşünüyorum hem daha uzun ömürlü olması açısından hem de M1 işlemcisi olmasından dolayı. Bana kalırsa bütçeniz yeterse iPad alın, yetmezse Matepad 11 alın. Ha bu arada, Eylül ayında yeni iPad 10 tanıtılacak onu da bekleyin derim. Kim bilir belki tasarımı değişir.
İpad 10'a bütçem yetecegini sanmiyorum. İpad 9 4.500 lira matepad 11 3.500 liraya alabiliyorum ikisine de bütçem yetiyor ama üst sınır bu benim için.

Bende 2014 model Air 2 vardı alalı 8 sene olmuş. Hala cayır cayır çalışıyor iPadOS 15 kullanıyorum.

%70 ihtimalle Huawei alacağım. iPad isteme nedenlerimden biri uzun ömürlü olmasıydı fakat görmeye tahammül edemediğim o iğrenç çerçeveleri değil 8 yıl 1 yıl sonra bile görmek istemediğime karar verdim. Teşekkür ederim.

%70 ihtimalle Huawei alacağım. iPad isteme nedenlerimden biri uzun ömürlü olmasıydı fakat görmeye tahammül edemediğim o iğrenç çerçeveleri değil 8 yıl 1 yıl sonra bile görmek istemediğime karar verdim. Teşekkür ederim.
Ben aslında seviyorum o çerçeveleri ya ayrı bi havası var. Ayrıca iPad 9'un ekran süresi Air 5'ten daha uzun. Ben normalde iPad 9 alacaktım fakat hem type-c girişinin olmaması hem de Apple'ın öğrenci indirimi yanına Air 5'lere Airpods 2 vermesi sebebiyle Air 5'e karar verdim.

En büyük amacım duzenli bir ajanda misali not tutmak, plan program yapıp düzenli bir şekilde gorebilmek, ders çalışmak olacak kalemiyle birlikte tabii.

iPad 10'a bütçem yetecegini sanmiyorum. iPad 9 4.500 lira matepad 11 3.500 liraya alabiliyorum ikisine de bütçem yetiyor ama üst sınır bu benim için.

Dijital resim cizmedigin sürece matepad al. Dijital resimde orta seviyeye kadar yine matepad oneririm. Diger türlü IPad'in kalemi ve çizim uygulamalari kesinlikle daha iyi. Ders, not falan matepad fazla bile bunlar icin IPad'e fazla para vermene değmez. Snapdragon 865 8 yılı bilmem ama 5 sene çatır çutur götürür tableti. Ekran hz, depolama, apk rahatlığı vs. Bunlari saymıyorum bile.

Çerçevenin kalın olma sebebi tek elde tutarken elinin ekrana temas etmemesi içindir.

Yeni konular

Geri
Yukarı