iPad 9 vs Huawei matepad 11

Thersha

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar, ben bu iki tablet arasında kaldım. iPad 9 aksesuarlarıyla birlikte neredeyse 10.000TL civarına denk geliyor ve 64 GB depolama alanına sahip. Huawei matepad 11 ise hem aksesuarları yanında geliyor, hem de 5000TL civarında ve 256 GB. IPad'in artı yönleri olarak iPadOS, daha çok uygulama desteği ve uzun süreli kullanım ömrü. Huawei Matepad'in artı yönleri ise 256 GB olması denebilir. Huawei Matepad'de HarmonyOS var. Google servislerinin olmaması bir eksi fakat fiyatı göz önünde bulundurunca çok da eksikliğini hissetmem gibi. Tabletler üzerinde genel olarak not alacağım. Not alma deneyimi nasıldır? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPad tabletler ömür boyu çalışır eğer iyi bakarsanız benim kuzenimde iPad mini 1 var hala çalışıyor bende de iPad mini 5 var. Yani tablet konusunda iPad tercih edilmeli. Apple arcade, Apple'nin kendi uygulamaları vs iPad çok daha mantıklı, performanslı.
iPad - Modelleri Karşılaştırın Bu siteden karşılaştırabilirsiniz.
Pozitif teknolojide daha ucuza satılıyor apple ekipmanları oradan da bakabilirsiniz.

Bende Matepad 11 var, açıkçası resim çizmek gibi özel bir amacın yoksa Huawei al derim. Notu kalemle mi klavyeyle mi alacaksın ? İstersen ikisini tüm yönleriyle kıyaslayabilirim sana.

iPad al. Sana aradaki farkı şöyle özetleyeyim. 2012 yılında çıkmış iPad hala taş gibi çalışıyor. Fakat benim 2016 yılında aldığım Samsung tablet ROM atsam bile kasıyor. Ayrıca notları Apple Pencil ile mi alacaksın yoksa Klavye ile mi?

iPad tabletler ömür boyu çalışır eğer iyi bakarsanız benim kuzenimde iPad mini 1 var hala çalışıyor bende de iPad mini 5 var. Yani tablet konusunda iPad tercih edilmeli. Apple arcade, Apple'nin kendi uygulamaları vs iPad çok daha mantıklı, performanslı.
iPad - Modelleri Karşılaştırın Bu siteden karşılaştırabilirsiniz.
Pozitif teknolojide daha ucuza satılıyor apple ekipmanları oradan da bakabilirsiniz.
iPad al. Sana aradaki farkı şöyle özetleyeyim. 2012 yılında çıkmış iPad hala taş gibi çalışıyor. Fakat benim 2016 yılında aldığım Samsung tablet ROM atsam bile kasıyor. Ayrıca notları Apple Pencil ile mi alacaksın yoksa Klavye ile mi?
Şimdi o da doğru Matepad alsam maksimum 4 sene sonra çöp olacak. Fakat iPad alsam 7-8 sene kullanırım gibi.
Not alacaksanız Apple tarafında en azından iPad Air'e gidin. İkinci nesil Apple Pencil desteği iPad 9'da yok.

Hocam o şekilde de çok pahalı olacak. Yeni nesil iPadlerin tasarımı ve 2. Nesil kalem desteği değişir mi acaba?
Bende Matepad 11 var, açıkçası resim çizmek gibi özel bir amacın yoksa Huawei al derim. Notu kalemle mi klavyeyle mi alacaksın ? İstersen ikisini tüm yönleriyle kıyaslayabilirim sana.
Ayrıca notları Apple Pencil ile mi alacaksın yoksa Klavye ile mi?
Notları genel olarak kalem ile alacağım klavyeyi ara sıra kullanırım.

Şimdi o da doğru Matepad alsam maksimum 4 sene sonra çöp olacak. Fakat iPad alsam 7-8 sene kullanırım gibi.

Hocam o şekilde de çok pahalı olacak. Yeni nesil iPadlerin tasarımı ve 2. Nesil kalem desteği değişir mi acaba?

Klavye aksesuarını almak zorunda değilsin. 100 TL'lik mini Bluetooth bir klavye de işini görür merak etme. Bende 2021 iPad Pro 11" var, hiçbir Apple aksesuarını almadım kalem haricinde. Çünkü gereksiz pahalı. Birde Spigen kılıf aldım, gayet iyi oluyor.

Klavye aksesuarını almak zorunda değilsin. 100 TL'lik mini Bluetooth bir klavye de işini görür merak etme. Bende 2021 iPad Pro 11" var, hiçbir Apple aksesuarını almadım kalem haricinde. Çünkü gereksiz pahalı. Birde Spigen kılıf aldım, gayet iyi oluyor.
Zaten klavyeki kılıf almam herhalde, teşekkürler.

Desteğin değişip değişeceğini bilemeyiz. İstersen iPad mini al. Ama iPad al. Zorunlu değilse bu yıl çıkacak iPad'i bekle. Ya da 10. nesil iPad'i bekle.

Yeni konular

Geri
Yukarı