iPad Air 4 64 GB üniversite için yeterli midir?

M3rl1n1

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi- Gelecekte Mühendis
Arkadaşlar merhaba. Üniversite mühendislik öğrencisiyim. Daha önce okulda kullanmak için tablet almadım hep bilgisayar kullandım. Şu an bunun için tablet arayışındayım. Samsung Galaxy Tab S7 128 GB ile iPad Air 4 64 GB arasında kaldım. Sizce 64 GB depolama yeterli olur mu? 256 GB için hatırı sayılır miktarda para ödenmesi gerekiyor ve Samsung almayı pek istemiyorum. Ancak Samsung fiyat ve kalemin içinde olmasından dolayı daha ulaşılabilir ve cazip geliyor. Sizce ne yapmak mantıklı olur? Kullananlarınız varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?
Not: Defter, kitap ve bilgisayar yerine kullanacağım. Ağırlıklı olarak not tutmak ve video izlemek gibi işlerde kullanacağım. Video düzenleme gibi aktiviteler yapmıyorum. Ayrıca iPad ile beraber kalem de almak durumundayım.

Arkadaşlar merhaba. Üniversite mühendislik öğrencisiyim. Daha önce okulda kullanmak için tablet almadım hep bilgisayar kullandım. Şu an bunun için tablet arayışındayım. Samsung Galaxy Tab S7 128 GB ile iPad Air 4 64 GB arasında kaldım. Sizce 64 GB depolama yeterli olur mu? 256 GB için hatırı sayılır miktarda para ödenmesi gerekiyor ve Samsung almayı pek istemiyorum. Ancak Samsung fiyat ve kalemin içinde olmasından dolayı daha ulaşılabilir ve cazip geliyor. Sizce ne yapmak mantıklı olur? Kullananlarınız varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?
Not: Defter, kitap ve bilgisayar yerine kullanacağım. Ağırlıklı olarak not tutmak ve video izlemek gibi işlerde kullanacağım. Video düzenleme gibi aktiviteler yapmıyorum. Ayrıca iPad ile beraber kalem de almak durumundayım.
Tablet konusunda ipadler bambaşka bence.

Bilgisayar gibi kullanacağım demişsiniz, 128 GB depolamadan şaşmayın.
Ipad ler gerçekten çok kullanışlı, verimli ve performanslı cihazlar.
S7 de üzecek bir cihaz değil. Tercih edilebilir.

Bilgisayar gibi kullanacağım demişsiniz, 128 GB depolamadan şaşmayın.
IPad'ler gerçekten çok kullanışlı, verimli ve performanslı cihazlar.
S7 de üzecek bir cihaz değil. Tercih edilebilir.

IPad'in bu konuda başarısı muazzam ancak fiyatları da ona oranla üzüyor maalesef. Samsung Tab S7'de AMOLED ekranı çıkartmasaydı hiç düşünmeden alacaktım ancak şu an hep bir soru işareti ile yaklaşıyorum. Ayrıca nereye baksam Android tabletlerde bulunan uygulamalardan şikayet etmiş kullanıcılar.

Uzun ömür açısından IPad'ler bambaşka fakat S7'yi mağazada incelediğimde çok hoşuma gitmişti.
İkisinden de pişman olmazsınız. Bu arada S7 şu anda Amazon'da 4894 TL.

Yaklaşık 3 yıl kullansam bana fazlasıyla yeter. Bu konuda Samsung problem çıkarır mı sizce? Samsung'a soru işaretiyle yaklaşmamın tek sebebi de halihazırda Samsung cihazlar kullanmam ve sorunlarını bilmem. Ancak dışarıdan bakınca iPad sanki kusursuz gibi geliyor. Bu arada Samsung kalemini deneyimleyebildiniz mi? 26 ms gecikme sizce kullanırken göze batar mı?

Yaklaşık 3 yıl kullansam bana fazlasıyla yeter. Bu konuda Samsung problem çıkarır mı sizce? Samsung'a soru işaretiyle yaklaşmamın tek sebebi de halihazırda Samsung cihazlar kullanmam ve sorunlarını bilmem. Ancak dışarıdan bakınca iPad sanki kusursuz gibi geliyor. Bu arada Samsung kalemini deneyimleyebildiniz mi? 26 ms gecikme sizce kullanırken göze batar mı?
3 yıl çok rahat götürür. Uzun ömürden kastım 5 yıldan uzun süreler. 2014'te aldığım iPad Air yavaşlasa da halen kullanılabilir düzeyde, 7 yıl olmuş emektarı alalı. Kalemi deneyip denemediğimi hatırlamıyorum fakat 26 ms öyle çok hissedilebilecek bir gecikme değil. Kullanımda hiçbir problem çıkarmayacaktır.

Geri
Yukarı