iPad Air 4 Faturasız Garanti Geçer mi?

Lithium

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba küçük kardeşim iPad Air 4 tableti yere atıp ekranını kırmış. Cihazın hakkında kısmında baktığımda 13.04.2023’e kadar sınırlı garantisi olduğu gözüküyor. Ancak ben de faturası bulunmuyor. Acaba garanti kapsamında tamir ettirebilir miyim? Yoksa fatura mı isterler? Bir de ekran tamiri için ücret isterler mi? Son olarak çevremde Başarı, Genpa ve K.V.K var. Garanti için hangisi bakıyor?

Arkadaşlar merhaba küçük kardeşim iPad Air 4 tableti yere atıp ekranını kırmış. Cihazın hakkında kısmında baktığımda 13.04.2023’e kadar sınırlı garantisi olduğu gözüküyor. Ancak ben de faturası bulunmuyor. Acaba garanti kapsamında tamir ettirebilir miyim? Yoksa fatura mı isterler? Bir de ekran tamiri için ücret isterler mi? Son olarak çevremde Başarı, Genpa ve K.V.K var. Garanti için hangisi bakıyor?
Kullanıcı hatası olduğu için garanti kapsamına girmez. Her türlü ücret ödeyeceksin.

Kullanıcı hatası olduğu için garanti kapsamına girmez. Her türlü ücret ödeyeceksin.

Peki Apple teknik servisinden randevu alıp götürsem ücret karşılığı tamirini yaparlar mı yoksa herhangi bir telefon-tablet tamircisine mi vereyim? Bir de ekran değişim ücretleri ne kadardır tahminen?

Peki Apple teknik servisinden randevu alıp götürsem ücret karşılığı tamirini yaparlar mı yoksa herhangi bir telefon-tablet tamircisine mi vereyim? Bir de ekran değişim ücretleri ne kadardır tahminen?
Apple servisi ücretli tamir yapıyor diye biliyorum ama fiyatlar uçuk. İlla kaliteli bir tamir istiyorsanız FPPro önerebilirim. Apple 7 bin istiyorsa 5 bin alıyorlar ama gerçekten tamirin hakkını veriyor adamlar. Açıkçası telefon/tablet tamircilerine pek güvenemiyorum.

Apple servisi ücretli tamir yapıyor diye biliyorum ama fiyatlar uçuk. İlla kaliteli bir tamir istiyorsanız fppro önerebilirim. Apple 7 bin istiyorsa 5 bin alıyorlar ama gerçekten tamirin hakkını veriyor adamlar. Açıkçası telefon/tablet tamircilerine pek güvenemiyorum.

Apple destek bölümüne yazmış garanti dışı ekran değişimi 8.379 TL olur diye. Peki ben bu ekranı internette yedek parça olarak alabileceğim bir yer var mı? İnternette bulamadım AliExpress'te var 2000 TL'ye ama 1000tl‘de vergi istiyor 3000'e geliyor. Cikazın kırığı yan tarafta olmuş neyse ki ekran çalışıyor şu an çok pahalı tutarsa değiştirmeyip böyle kullanacağım.

Apple destek bölümüne yazmış garanti dışı ekran değişimi 8.379 TL olur diye. Peki ben bu ekranı internette yedek parça olarak alabileceğim bir yer var mı? İnternette bulamadım AliExpress'te var 2000 TL'ye ama 1000tl‘de vergi istiyor 3000'e geliyor. Cikazın kırığı yan tarafta olmuş neyse ki ekran çalışıyor şu an çok pahalı tutarsa değiştirmeyip böyle kullanacağım.
Ekran sağlam dış cam kırıksa uygun fiyata dış cam değişebilir. Resim paylaşabilir misiniz?

Ekran sağlam dış cam kırıksa uygun fiyata dış cam değişebilir. Resim paylaşabilir misiniz?
Ekran şu an çalışıyor sorunsuz bir şekilde ancak bazen kendi kendine sayfa kaydırıyor ya da yazı yazarken parmakla basınca arkada dalgalanma oluyor ama rengi, görüntüsü filan çatlak dışında normal durumda. Sadece çatlağı olduğu yerde delik oluşmuş metal çerçevesi gözüküyor onu çözemedim acaba LCD ekran değişimi mi ön cam değişimi mi gerekiyor bilemedim. Flaşlı çektim fotoğrafları ekran normal canlılığında.

Dosya Ekleri

• IMG_20220721_210903.jpg
    IMG_20220721_210903.jpg
    120,7 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20220721_210844.jpg
    IMG_20220721_210844.jpg
    171,3 KB · Görüntüleme: 23
Normalse muhtemelen sadece ön cam değişimi kurtarır. GSM İletişim firması 250TL'ye değiştiriyormuş dokunmatik ön cam link bıraktım.

Normalse muhtemelen sadece ön cam değişimi kurtarır. GSM iletişim firması 250TL'ye değiştiriyormuş dokunmatik ön cam link bıraktım.

iPad 4 hocam bu çok eski cihaz. Benimki iPad Air 4 ön cam 2-2.5 bin TL, LCD ekran değişimi 5.5 bin TL filan yazıyor çoğu yerde. Apple'da 8.379'a yapıyormuş.

iPad 4 hocam bu çok eski cihaz. Benimki iPad Air 4 ön cam 2-2.5 bin TL, LCD ekran değişimi 5.5 bin TL filan yazıyor çoğu yerde. Apple'da 8.379'a yapıyormuş.
Dikkat etmemişim hocam kusura bakmayın. Ülkenin durumu belli sıfırı 10K olan cihaza 8K ekran parası vermek mantıklı değil bence. İstanbul içindeyseniz sağlam tamircilere gösterin bi cihazı fiyat alın isterseniz. (Eskişehir içi de Tamir Et'in dükkanı var öneririm.) LCD sağlam gibi çünkü boşuna 3-4K fazla vermeye gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı