iPad Air 4 yamulduktan sonra eğim giderek arttı

Sagokey019

Hectopat
Hepinize merhaba arkadaşlar.

1.5 sene önce aldığım iPad Air 4'ün kasasında yaklaşık 6 ay önce eğrilik olduğunu fark ettim. Kullanımıma engel olmadığı için pek önemsemedim ama şaşırdım ne bir darbe aldı ne düşürdüm özenle kullandığım şey nasıl bu hale geldi anlamadım. Daha sonra eğrilik giderek arttı. İnsan başına gelmeyince anlamıyor üstüne mi oturdun lan diyenler mi dersin ama yok yani herhangi bir darbe almadı. Tek aklıma gelen ya batarya şişti ya da benden kaynaklıysa kılıftan çıkarırken oldu. Benden kaynaklı olduğunu kabul ettim diyelim. Malzemesine yok alüminyum şu bu diyorlar bu kadar hassas hareketlerle mi kullanmamız gerekiyor bu kadar dandik mi malzemesi şimdi bunun?

Yetkili servise verdim incelenmeye başladı diye mail geldikten 10 dakika sonra ücretli değişim teklif edildi. Tableti incelediklerine bile inanmıyorum. Bakıp aa yamuk kullanıcı hatası deyip geçmek bana çok saçma geliyor. Belki aynı fikirde değilsinizdir ben böyle böyle düşünüyorum. Apple'la görüştüğüm ilk kişi servis kaydı olursa yardımcı olacaklarını söylemişti daha sonra konuştuğum kişi pek umut verici konuşmadı. Bir öneri falan beklemiyorum aslında sizden sadece yaşadığım sorunu ve düşüncelerimi paylaşmak istedim. Apple'ın ürünlerine söylenecek pek söz yok ama malzeme kalitesinden dolayı da bundan sonra tercih edeceğimi düşünmüyorum. Benim gibi birçok kişi aynı sorunu yaşamış. Hatta bazı kişilere direkt böyle yamuk sıfır ürün gönderilmiş. Belki benimkinde de ilk başta vardı ben fark etmedim bilmiyorum. Söyleyeceklerim bu kadar yorumlarınızı bekliyorum 🙃

Hangi servise verdiniz, servise verme gerekçenizi açıkça belirtebilir misiniz? Yani servis kaydı açtırırken ne dediniz manasında soruyorum.

Tavsiyem randevu alıp zorluya gitmeniz. iPad de farklı bir sorun yaşıyordum, gürgençler ve troy 4-5k ya yakın para isterken zorlu da ücretsiz değişim yapmışlardı.

Görsel ekleseydiniz keşke.
Şu an tablet serviste henüz almadım.Fotoğraf çekmemiştim aldığım zaman ekleyebilirim

Hangi servise verdiniz, servise verme gerekçenizi açıkça belirtebilir misiniz? Yani servis kaydı açtırırken ne dediniz manasında soruyorum.

Tavsiyem randevu alıp zorluya gitmeniz. iPad de farklı bir sorun yaşıyordum, gürgençler ve troy 4-5k ya yakın para isterken zorlu da ücretsiz değişim yapmışlardı.
Hocam Troya verdim gerekçe olarak da ısınma ve eğrilik olduğunu söyledim.Bulunduğum şehirde sadece troy ve bir başka yetkili servis var.Zorlu yok.

Tabletimdeki yamukluk aynen bu şekilde kendi tabletimi aldığımda onun resimlerini de atabilirim

Dosya Ekleri

• images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    30,6 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Tableti sizden başka birisi kullanmıyor değil mi? Ben kenardadır herhalde diye düşündüm de vallahi bu yamukluk bayağı sıkıntı. Pilden kaynaklı olabilir. Cihazın sağlamlığına güveniyorsanız arkadan yumruk atıp düzeltebilirsiniz. :D C9 PRO model telefonuma aynısını yapıyordum Clash Royale oynarken sinir krizi geçirip ekranı yumrukluyordum bir defasında V şeklini almıştı telefon. Arkasını yumruklayıp düzeltmiştim ekran bile kırılmamıştı.

Tableti sizden başka birisi kullanmıyor değil mi? Ben kenardadır herhalde diye düşündüm de vallahi bu yamukluk bayağı sıkıntı. Pilden kaynaklı olabilir. Cihazın sağlamlığına güveniyorsanız arkadan yumruk atıp düzeltebilirsiniz. :D C9 PRO model telefonuma aynısını yapıyordum Clash Royale oynarken sinir krizi geçirip ekranı yumrukluyordum bir defasında V şeklini almıştı telefon. Arkasını yumruklayıp düzeltmiştim ekran bile kırılmamıştı.
Yok hocam benden başkası kullanmıyor tek yaşıyorum o tablete birisi bişey yaptıysa o kişi benim yani.

Ben de pil kaynaklı olabileceğini söylüyorum ama onlar direkt kullanıcıya suç atma eğiliminde oldukları için yamulduğu için pilde sıkıntı olabilir pilde sıkıntı olduğu için yamulmaz diyorlar.

Pil şişmesi kasayı bükmez ekranı yerinden çıkarır bombe yapar. Valla çok enteresan hocam geçmiş olsun umarım çözerler fakat bence kullanıcı hatası diyecekler. Siz her ihtimale karşı ffpro veya sağlam bir tamirciyle görüşün bir baksın.

Pil şişmesi kasayı bükmez ekranı yerinden çıkarır bombe yapar. Valla çok enteresan hocam geçmiş olsun umarım çözerler fakat bence kullanıcı hatası diyecekler. Siz her ihtimale karşı ffpro veya sağlam bir tamirciyle görüşün bir baksın.
Teşekkür ederim hocam.Ekranın alt kısmında hafif bir açılma var aslında ama dediğiniz gibi o eğrilik garip biraz bana da pilden dolayı değil gibi geliyor.Ben de olumlu bir sonuç çıkacağını sanmıyorum bakalım böyle olması gerekiyormuş.

Bu konudan sonra iPad Air 5‘i kontrol ettim ekranı düz bir masaya koyarak. Belli belirsiz bir yamukluk bende de var gibi. Apple bu kasa dayanıklılık işini yıllardır beceremedi.

Bu konudan sonra iPad Air 5‘i kontrol ettim ekranı düz bir masaya koyarak. Belli belirsiz bir yamukluk bende de var gibi. Apple bu kasa dayanıklılık işini yıllardır beceremedi.
Katılıyorum hocam.Eğer bu yamulma benden kaynaklıysa tek aklıma gelen sebep kılıftan çıkarırken oldu bu.Size tavsiyem kılıfla kullanıyorsanız kılıftan çok gerekmedikçe çıkarmayın tableti çıkarırsanız da baya narin olmak gerekiyor sanırım.Bu kadar dayanıksız bir ürüne karşı böyle davranmak lazım o zaman.

Geri
Yukarı