iPad Air vs Tab S7 FE

Merhaba. Ne yaptınız acaba?

Forumdaki herkes iPad öneriyor ki bir yere kadar haklılar da. iPad önerme sebepleri geçmişteki Android vakaları ama bana kalırsa Samsung kendini aştı. Elimdeki cihaz (A50) da onlara kalırsa 2 yıla çöp olacaktı ancak 3.5 yıldır stabil bir şekilde kullanıyorum.

Benim de S7FE'ye kayma amacım fiyatına göre çok daha iyi olması. Tablet ile yapacaklarım şeyler çok değil, not almak ve rutin kullanım.

Ben de şu an S7FE almayı düşünüyorum.
Hocam param bol diyorsan iPad Air, bu bir gerçek ama aradaki fiyat farkı sırf güncelleme desteği ve güç için değmez "bence". Full Focus oyun oynamayacağım, not tutacağım diyorsunuz S7FE sizi fazlasıyla götürür. Bizde A7 var neredeyse bir yıldır, ablam video, film izlemek ve not almak için baya aktif şekilde kullanıyor.

Hocam param bol diyorsan iPad Air, bu bir gerçek ama aradaki fiyat farkı sırf güncelleme desteği ve güç için değmez "bence". Full Focus oyun oynamayacağım, not tutacağım diyorsunuz S7FE sizi fazlasıyla götürür. Bizde A7 var neredeyse bir yıldır, ablam video, film izlemek ve not almak için bayağı aktif şekilde kullanıyor.

Bir şey soracağım, mesela Dex modunda kullanmak istiyorum tableti; illaki Samsung tarafından üretilmiş tablete özel klavye mouse mu kullanmak zorundayım yoksa herhangi bir kablosuz klavye fare bağlayabilir miyim?

Bu arada Apple Pencil 2'nin gecikmesi S Pen'den daha düşük ancak herhalde S Pen'in gecikmesi insanı rahatsız etmiyordur. Değil mi?

Asıl amacım not almak olan bu cihazlarda kalem gecikmesi de kritik öneme sahip. Gecikmelerden genel manada nefret eden bir insanım.

Bir şey soracağım, mesela Dex modunda kullanmak istiyorum tableti; illaki Samsung tarafından üretilmiş tablete özel klavye mouse mu kullanmak zorundayım yoksa herhangi bir kablosuz klavye fare bağlayabilir miyim?

Bu arada Apple Pencil 2'nin gecikmesi S Pen'den daha düşük ancak herhalde S Pen'in gecikmesi insanı rahatsız etmiyordur. Değil mi?

Asıl amacım not almak olan bu cihazlarda kalem gecikmesi de kritik öneme sahip. Gecikmelerden genel manada nefret eden bir insanım.
Hocam bizde maalesef sadece tablet var, kalem, klavye yok. Ama şöyle bir şey diyebilirim USB dönüştürücü varsa mouse ya da klavye kullanılıyor özel ekipmanlar dışında. Mesela bende A52 var USB dönüştürücü ile kullanabiliyorum.

Hocam bizde maalesef sadece tablet var, kalem, klavye yok. Ama şöyle bir şey diyebilirim USB dönüştürücü varsa mouse ya da klavye kullanılıyor özel ekipmanlar dışında. Mesela bende A52 var USB dönüştürücü ile kullanabiliyorum.
Peki yazarken 60-120Hz fark eder mi? Bana ederim gibi geliyor, ablan hiç gecikmeden şikayet ediyor mu?

Çok teşekkür ederim dostum, seni de rahatsız ediyorum kusuruma bakma.

Herhangi bir klavyeyle kullanabilirsiniz hocam. Benim arkadaşım direkt monitöre bağlayarak harici klavye mouse ile kullanıyor.

Peki yazarken 60-120Hz fark eder mi? Bana ederim gibi geliyor, ablan hiç gecikmeden şikayet ediyor mu?

Çok teşekkür ederim dostum, seni de rahatsız ediyorum kusuruma bakma.
Ben kullanırken bir gecikme fark etmedim, A7 bu birde siz S7 FE alıcaksınız. Daha üst yani.

Ben kullanırken bir gecikme fark etmedim, A7 bu bir de siz S7 FE alacaksınız. Daha üst yani.

Üst model olmasından ziyade 60-120Hz olması daha önemli ama bir gecikme fark etmemişsiniz, güzel.

Herhangi bir klavyeyle kullanabilirsiniz hocam. Benim arkadaşım direkt monitöre bağlayarak harici klavye mouse ile kullanıyor.

Bu bilgi sayesinde fikrim önemli ölçüde netleşti.

Yüzde 99 Samsung bir tablet alacağım; daha büyük ekran, daha ucuz aksesuarları, daha büyük depolama alanı, Windows ve Android cihazlarla daha uyumlu çalışması.

iPad Air 5'i alırken 64 az gelecek, 256 pahalı gelecek, Pencil yanında gelmeyecek, aksesuarları pahalı olacak.

Sırf M1 çipi var diye Air 5 64'e, Pencil ve Keyboard Folio'ya 15.500 TL vereceğime çok daha ucuza Tab S7 veya S8 serisi alıp istediğim aksesuarları özgürce seçerim.

Dediğim gibi, genelde not alacak ve rutin üniversite işlerinde kullanacağım; M1'e ihtiyacım yok. M1 için büyük ekran konforundan ve daha birçok özellikten feragat etmeyeceğim.

Yorumlarınız için ikinize de çok teşekkür ederim.

Üst model olmasından ziyade 60-120Hz olması daha önemli ama bir gecikme fark etmemişsiniz, güzel.

Bu bilgi sayesinde fikrim önemli ölçüde netleşti.

Yüzde 99 Samsung bir tablet alacağım; daha büyük ekran, daha ucuz aksesuarları, daha büyük depolama alanı, Windows ve Android cihazlarla daha uyumlu çalışması.

iPad Air 5'i alırken 64 az gelecek, 256 pahalı gelecek, Pencil yanında gelmeyecek, aksesuarları pahalı olacak.

Sırf M1 çipi var diye Air 5 64'e, Pencil ve Keyboard Folio'ya 15.500 TL vereceğime çok daha ucuza Tab S7 veya S8 serisi alıp istediğim aksesuarları özgürce seçerim.

Dediğim gibi, genelde not alacak ve rutin üniversite işlerinde kullanacağım; M1'e ihtiyacım yok. M1 için büyük ekran konforundan ve daha birçok özellikten feragat etmeyeceğim.

Yorumlarınız için ikinize de çok teşekkür ederim.
Hocam aldınız mı s7 fe?

Geri
Yukarı