iPad garanti süreci nasıl işliyor?

Jonhh

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Merak ettiğim bir konu var. Sizlere danışmak isterim.
iPad Pro kullanıyorum 1 aydır. 24 ay garanti kapsamı var diye biliyorum. Bu 24 ay içinde cihazın ekranı ola ki çizildi veya kırıldı. Yakınım da olan zentech servise götürsem, satın alım fişi ile. Ekran değişimi yaparlar mı ve bunun için ücret alırlar mı? Ücret alıyorlar ise bu 24 ay üzeri geçtiğine kıyasla daha mı az oluyor?
Ama eğer 24 ay üzeri geçerse ve bir şey olursa ücret daha mı yüksek oluyor?
Benim verebileceğim fiyat 1500-3000 TL arasıdır.
Ve ekranda ciddi bir şey yoksa, yani 1 2 çizik varsa ufak bunlar için değişim yapmazlar değil mi? Gereksiz olacağı için.
Örneğin;

Capture 2021-08-07 18.34.45.jpg

Bunun için yapmazlar değil mi? Daha ciddi bir şey olması gerekiyor.

Açıkçası yapmazlar değil yapmak saçma olur sanırsam :) böyle bir şey için.

*Teknosa'dan aldım bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çizik veya kırık camı garantiden değiştiremezsiniz. Ancak para vererek değiştirebilirsiniz. 1500-3000 TL arasında ancak iPhone telefon ekranı değişir maalesef. iPad ekran değişim fiyatını paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    32,2 KB · Görüntüleme: 70
Hocam çizik veya kırık camı garantiden değiştiremezsiniz. Ancak para vererek değiştirebilirsiniz. 1500-3000 TL arasında ancak iPhone telefon ekranı değişir maalesef. iPad ekran değişim fiyatını paylaşıyorum.
Hocam merhaba. Konuda gördüğünüz fotoğraf benim cihazıma ait. 5000 lira fiyatı varmış sizin attığınıza göre. Benim konuda olan fotoğraf da ki çizik birde yanında ufak bir tane var. Sadece nerde bu çizik bi bakayım derseniz görülüyor ve hissediliyor. Onun haricinde kullanıma etkisi yok. 2. Olarak ise; Flaş ve ya ekrana doğrudan bir ışık var ise görünen çizikler var ekranda. Bu çizikler hiç hissedilmiyor sadece flaş ile ve ya odada ki ışık direkt vurursa ekrana görebiliyorsunuz. Sadece süs gibi duruyor.

Bunun için götürmeli miyim sizce o fiyat karşılığında yoksa ekran koruyucu takıp devam mı edeyim?

Bu bahsettiğim çizikler ekran siyahken görünür oluyor biraz daha, oyun oynarken hiçbiri hissedilmiyor öyle.

Hocam merhaba. Konuda gördüğünüz fotoğraf benim cihazıma ait. 5000 lira fiyatı varmış sizin attığınıza göre. Benim konuda olan fotoğraf da ki çizik birde yanında ufak bir tane var. Sadece nerde bu çizik bi bakayım derseniz görülüyor ve hissediliyor. Onun haricinde kullanıma etkisi yok. 2. Olarak ise; Flaş ve ya ekrana doğrudan bir ışık var ise görünen çizikler var ekranda. Bu çizikler hiç hissedilmiyor sadece flaş ile ve ya odada ki ışık direkt vurursa ekrana görebiliyorsunuz. Sadece süs gibi duruyor.

Bunun için götürmeli miyim sizce o fiyat karşılığında yoksa ekran koruyucu takıp devam mı edeyim?

Bu bahsettiğim çizikler ekran siyahken görünür oluyor biraz daha, oyun oynarken hiçbiri hissedilmiyor öyle.
Ekran çok parçalanırsa yeni ekran taktirirsiniz. Sizinkinde neredeyse hiçbir şey yok. Ben olsam belli olmayan çizik için asla 5000 TL ödemem. Ekran koruyucu takip geçin.

Garanti kapması dışında yazıyor. Kapsamı içinde olunca ne değişiyor hocam? Kapsamı içinde olması fiyatı düşürüyor mu?

Garanti kapması dışında yazıyor. Kapsamı içinde olunca ne değişiyor hocam? Kapsamı içinde olması fiyatı düşürüyor mu?

Hocam mesajınızı daha yeni gördüm kusura bakmayın. Garanti kapsamına girdiği zaman ücretsiz olarak ekran değişimi oluyor ancak bu koşulun sağlanması için ya yazılımsal bir problemden dolayı görüntünün bozulması lazım ya da kullanıcı hatası olmayan bir sorun yaşamanız lazım. Ekranı değiştirmenize gerek olduğunu düşünmüyorum paranızı çöpe atmış olursunuz. Kaliteli bir kırılmaz cam takıp devam etmelisiniz. En başta taksaydınız keşke. Daha iPad gelmeden kırılmaz cam siparişim gelmiş oluyor benim bunlar olmasın diye.

Hocam mesajınızı daha yeni gördüm kusura bakmayın. Garanti kapsamına girdiği zaman ücretsiz olarak ekran değişimi oluyor ancak bu koşulun sağlanması için ya yazılımsal bir problemden dolayı görüntünün bozulması lazım ya da kullanıcı hatası olmayan bir sorun yaşamanız lazım. Ekranı değiştirmenize gerek olduğunu düşünmüyorum paranızı çöpe atmış olursunuz. Kaliteli bir kırılmaz cam takıp devam etmelisiniz. En başta taksaydınız keşke. Daha iPad gelmeden kırılmaz cam siparişim gelmiş oluyor benim bunlar olmasın diye.
Şua bir şey hissedilmiyor gözüme çarpmıyor ekran koruyucu taktırdım hocam. Ama ana ekranda o fotoğraf daki gibi var işte ufak birşeyler ekranda. Öyle hocam. Onlar hissediliyordu ekran koruyucu yokken birde flaş ile görünen sadece yani ekrana direkt vuran bir ışık varsa görünen çizikler var onlar ama hissedilmiyor. Kılcal mı deniyor onlara neyse işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı