iPad JB yapmalı mıyım ?

• Konuyu başlatan MKopuz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
M

MKopuz

Ziyaretçi
3 ay önce ipad 2 16 gb aldım. Tablete whatsapp yüklemek ve sadece jb ile çalışan bir kablo var onu almak istiyorum da , jailbreak yapınca garanti dışı kalıyormuş. İpad yeni şu an ve herhangi bir sorun çıkarsa tablette garanti ile ilgili bir sorun yaşar mıyım ? Ve Jb yaparken tablete bir zarar gelir mi ? Mesela kitli falan kalabilir mi ?

JailBreak yaptıktan sonra tablet kararsız hale gelebilir. Garantiyle de ilgili sıkıntı çıkarabilirler. Yapmamanızı tavsiye ederim. iOS'un en büyük avantajı kararlılığı. JailBreak ile onu bozarsanız iPad almanızın anlamı kalmaz.

Eğer işinize yarayacaksa neden olmasın güzel bir araştırma yaptıktan sonra problem çıkarmaz ve default rom'u yüklerseniz garantide problem çıkmaz, anlamıyorlar. :)

Kaynakları düzgünce uygularsanız bir sorun çıkmaz. Şahsen bir iOS cihaz alınca onu kapalı kutu olarak kullanmak istemem. Bilinçli olduğunuz sürece Jailbreak oldukça fayda sağlar.

Jailbreak yapmadan kullanmanın bir anlamı yok. Hele de kurcalamayı programlamayı vs seviyorsan. Korkma her sorununun çözümü var biraz bilgiliysen tabi :)

3 ay önce ipad 2 16 gb aldım. Tablete whatsapp yüklemek ve sadece jb ile çalışan bir kablo var onu almak istiyorum da , jailbreak yapınca garanti dışı kalıyormuş. İpad yeni şu an ve herhangi bir sorun çıkarsa tablette garanti ile ilgili bir sorun yaşar mıyım ? Ve Jb yaparken tablete bir zarar gelir mi ? Mesela kitli falan kalabilir mi ?
bence yaptır çünkü benim ipad 4 üm var garanti süresi 1 yıl yazıyor ayarların hakkında kısmında (orijinal ipad) 1 yılı dolunca bende yaptıracağım çünkü sadece garantisi gidiyor jailbreak yaptırdığımızda.

Tabletiniz kitli kalmaz merak etmeyin. Bi' iTunes ile sıfırlama her şeyi çözer.

Ama eğer ki jailbreak çok işinize yaramazsa silin. Ne de olsa Apple'ın istemediği bir şey.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı